Psotka: Už se to rýsuje

24.07.2011 / A tým

Zpět domů z herního soustředění v Rakousku vyrazili fotbalisté prvoligového týmu SK Sigma Olomouc hned po utkání s Herthou Berlín. Zápas Modré laviny proti nováčkovi bundesligy skončil nerozhodně 2:2. Na těžkém terénu se hrál ostrý, důrazný fotbal. „Tempo se blížilo mistrovskému utkání,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. Po střetnutí prozradil, že kádr pro ligu by ještě nemusel být definitivně uzavřen. „Hledáme, nějaké hráče se snažíme oslovit, aby to pro nás bylo přijatelné sportovně a ekonomicky,“ uvedl. V posledním utkání na herním soustředění Sigma remizovala s Herthou Berlín 2:2. Jak utkání hodnotíte? Byl to dobrý zápas, i ten náš výkon už snesl, si myslím, nějaká měřítka. Prvních dvacet minut jsme se trošku trápili, hledali jsme se v defenzivě. Hertha hrála velmi dobře kombinačně. Utkání bylo ztížené velmi těžkým terénem, napřed bylo spoustu vody, potom spoustu bláta. To bralo hráčům hodně sil. Ne jenom nám, ale i soupeři. A druhý poločas až v takovém tempu nebyl. Byli jsme velmi dobří v přechodové fázi, vytvořili jsme si několik šancí, dobře jsme kopali standardky. S utkání jsme spokojeni. Honza Schulmeister nastoupil v té optimální jedenáctce poprvé a zvládl to velmi dobře. Věrnostní program Jste spokojený i s výsledkem? Nebo to není až tak důležité. V přípravě nejde o výsledek. Ale vždycky je dobré, když nějakého takového velkého soupeře v přípravě porazíte. Škoda gólu v poslední minutě, byl tam nějaký ofsajd, inkasovali jsme takhle v závěru. I remíza s Herthou Berlín je velmi cenná. Můžete být spokojený i s důrazem. V utkání bylo i pár ostřejších momentů. Ano. Takto se ty zápasy hrají. Po soustředění, když už jsou tady hráči dlouho, jsou na hřišti nervózní. A každý souboj, který bolí, nesou těžce a potom se i oplácí. Bylo to důrazné ostré utkání v tempu podobném mistrovskému. Důraz, ten je vlastní mimo jiné i Adamovi Varadimu. Střelecky se prosadil, jak jste spokojen s ním? Každým zápasem se zlepšuje, sžívá se. Tu vlastnost, která nám na jaře chyběla, tu rvavost, srdce, tak to má po celou dobu. Adam předvedl velmi dobrý výkon, dal branku, což je pro něj velmi dobré, může se uklidnit. Je to pro nás pozitivní. Dá tam to, co měl Michal Hubník. Pracovitost hlavně při defenzivně, kdy nám chyběl důraz v osobních soubojích. To je první úkol, který Adam má. A pak je tam samozřejmě od toho, aby zapadl do souhry v útočné trojici, abychom byli produktivnější. Hertha byla druhým německým týmem, proti kterému jste na soustředění hráli. Je to tým srovnatelný se Schalke 04? Těžko říct. V kombinaci jsou všichni tito hráči silní. Schalke mělo také dvě sestavy. První poločas byl podobný stylu Herthy, bylo to hodně o běhání, o technice, ne tolik o nacvičených věcech a souhře. Ale druhý poločas ta oficiální sestava Schalke byla asi nejlepší. Ale každý hraje jinak. Hertha byla takové to klasické německé mužstvo, Schalke hrálo spíš španělským nebo holandským stylem. Jak hodnotíte soustředění? Pobyt byl určitě velmi dobrý. Za mě jsme tady počtvrté, Sigma tu byla mnohokrát. Vždycky je zde spojena kvalita soupeřů a kvalitní tréninkové podmínky. Není tady co měnit, zázemí je všude stejné, vždy perfektní. Dalo vám soustředění nějaké poznatky pro ligu? Nemáme až tak velkou konkurenci. Zatím jsme spíš hledali optimální složení útočníků. Ještě to pořád nemáme ukončené. Ještě bychom možná chtěli získat jednoho hráče do konkurence. Víme, že Marek Heinz nebude moci hrát první kolo (pozn. disciplinární trest za vyloučení z minulé sezony), takže tam ještě není úplná spokojenost. Ale už se to rýsuje. Můžete, co se týče té posily, prozradit nějaké konkrétní jméno? Ne. Hledáme, nějaké hráče se snažíme oslovit, aby to pro nás bylo přijatelné sportovně a ekonomicky. Ještě pořád hledáme.