Psotku potěšili Šultes a Ordoš

28.10.2010 / A tým

Pro dobrý výsledek před odvetou osmifinále Ondrášovka Cupu jeli fotbalisté SK Sigma Olomouc do Písku. Tam vedli po poločase jedna nula, v průběhu druhé části zápasu tři jedna, ale nakonec duel skončil nerozhodně 3:3. Což je výsledek, ze kterého nemohl mít trenér Zdeněk Psotka radost. „Jedinou pozitivní zprávou je to, že spolu po delší době zase hráli Šultes a Ordoš a dařilo se jim,“ řekl trenér Zdeněk Psotka. Sigma v prvním zápase čtvrtého kola poháru remizovala v Písku. Jak utkání hodnotíte? Byl to krásný fotbal ve výborné atmosféře, na krásném stadionu, v krásném městě, padlo hodně branek. My jsme si samozřejmě po prvním poločase představovali výsledek, jiný, lepší než tři tři. Ale domácí byli obrovsky produktivní, trefili krásné góly. My jsme za stavu tři jedna trošku polevili a nechali jsme domácí vyrovnat. Jediné pozitivní z toho zápasu je to, že se po dlouho době poskládali od začátku Šultes s Ordošem. A hráli velmi dobře, oba dali branky, to je pro nás pozitivní zpráva. Jediná z tohoto zápasu. Budete hráčům inkasované branky vyčítat? Každý gól a každou chybu samozřejmě s hráči rozebíráme. Propadli jsme tam v osobních soubojích. Určitě si rozebereme každý gól a každou chybu, tentokrát jich tam bylo víc. Bylo to zapříčiněné tím, že nehrál Rossi, který je pro nás v defenzivě hodně platný. My jsme měli střed zálohy hodně ofenzivní a soupeř tam byl důraznější než my. Před utkáním jste říkal, že do Písku jedete pro dobrý výsledek pro odvetu. To remíza tři ku třem zrovna moc není. No, určitě to není ten nejoptimálnější výsledek. Hlavně, když jsme vedli tři jedna a měli hru celý druhý poločas pod kontrolou. Vytvářeli jsme si další šance, Navrátil, Machalický, Šultes. Ale pak jsme prohráli dva osobní souboje a krásně nám to trefili, jednou do šibenice, podruhé za tyčku. Máme z toho nepříznivý výsledek. Ale je to poločas, jsme přesvědčeni, že to doma zvládneme. Čím to bylo, že jste přišli dvakrát o vedení. Po poločase to bylo jedna nula pro váš tým a po přestávce jste zahájili tlakem, měli vyložené šance. V úvodu jsme chtěli být trošku opatrnější, protože zase až tolik Písek neznáme. Zhruba od dvacáté minuty jsme se začali prosazovat. Druhý poločas byl z naší strany výborný vstup, měli jsme šance. Ale byly tam individuální chyby, ze kterých nás soupeř potrestal. A místo čtyři jedna to skončilo tři tři. Brankář Blaha má v této sezoně poháru trošku smůlu, pokaždé dostane góly ze střel, za kterými se vlastně může jen otočit. Má hroznou smůlu. Co nastoupil, tak dostal šibenice nebo střely zdálky, krásné góly. A ani za to nemůže. Šly na něj tři střely a dostal tři góly. Gólman k výkonu potřebuje i trošku štěstí, Martin ho zatím nemá. V základní sestavě byli pro pohárový duel v Písku i neobvyklí hráči. Jak se vám jejich výkon líbil? Tomáš Kalas tam měl spoustu pozitivních věcí, ale samozřejmě také chyby. Ale měl tam víc pozitivnějších věcí. Dvojice Šultes Ordoš se chvilku hledala, pak to bylo dobré. Jejich výkon byl určitě dobrý a příslibem do dalších zápasů. Milan Machalický to zvládl také velmi dobře. Hrál netradičně na levé křídle, v prvním poločase měl šanci, ve druhém na něj byla neodpískaná penalta. V Hulíně jsme vyhráli tři jedna, ale tam to byl propadák, konkurenci jsme si nevytvořili. Z tohoto pohledu to tentokrát bylo lepší.