Pulpit: Urazili jsme fotbalového Boha

26.08.2007 / A tým

Ve 4. kole Gambrinus ligy se Sigma podruhé v sezoně předstvila na Andrově stadionu. Diváci viděli zajímavý fotbal, spoustu šancí a čtyři branky. "Bylo to nadprůměrné ligové utkání," shodli se po zápase oba trenéři. Bohužel aktivnější Sigma si body s Mostem jen rozdělila za remízu 2:2. Zápas začal pro Hanáky velice slibně. V první minutě trefil Janotka pouze gólmana Acevskiho, jenž se blýskl i při padajícím listu Čupra a poradil si i s přihrávkou Hartiga na Hubníka. Okupování šestnáctky hostí pokračovalo. V 16. minutě do vápna vlétl Hubník, jehož ale Procházka fauloval. Žlutý faul mosteckého kapitána ale Sigma nepotrestala. Tomáš Randa technickým lobel sice překonal brankáře, který mířil do opačného rohu branky, ale síť nerozvlnil. Míč se otřel o tyč a putoval ven z brány. Domácí se dostali do mírného útlumu, z něhož se dostali až na konci poločasu. Ve 44. minutě si na Janotkův trestný kop vyskočil Rossi a oslavil svou premiérovou branku v české lize. Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu. Sigma držela častěji míč a hru kontrolovala. Z Šuškavčevičovy hlavičky, ani z průniku Tomáš Janotky branka nepadla. V třiapadesáté minutě mohl skórovat Bueno, jenž pressingem donutil brankáře Acevskiho k hrubici, kterou nestačil potrestat. Poté překvapivě udeřili hosté. Po nevydařeném rohovém kopu se po kombinaci dostal k míči Toleski a tváří v tvář Drobiszovi uspěl. Hráče Sigmy vyrovnání nepoložilo a spalovali další šance. Před vápnem Mostu vybojoval míč Hubník, poslal jej Janotkovi, který centrem hledal Buena. Brazilský útočník ve skluzu na míč nedosáhl. O pár minut později se Sigma již prosadila. Hubník namazal opět Buenovi a ten rozvlnil síť. Pro ofsajd však branka nebyla uznána. Za další čtyři minuty se radovali hosté. Goče Toleski protavil i svou druhou střelu na bránu v gól a poslal Most do vedení. Posledních deset minut tempo hry uvadalo. Zápas byl pro několikeré ošetření hostujících přerušen. Hanáci se přesto drali dopředu. Z pravé strany se probíjel Janotka, jehož centr obránce Jamrich srazil v pokutovém území rukou. Na druhou penaltu v zápase se rozběhl Lukáš Bajer a se štěstím vyrovnal na konečných 2:2. "Urazili jsme fotbalového Boha," konstatoval po zápase Martin Pulpit a pokračoval: "Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Patnáct minut jsme si vytvořili tlak i gólové situace." Ke spokojenosti měl však domácí trenér daleko. "Nemůžu ale být spokojen s dvěma inkasovanými brankami na domácím hřišti, za neproměněný pokutový kop a řešení některých situací," shrnul Pulpit rozhodující momenty. Spokojeností zářil naopak trenér hostí: "Vezeme bod. Beru to pozitivně. Byli jsme ale ke třem bodům hodně blízko. Máme mladé mužstvo, které získává zkušenosti. Bod je pro nás tedy velice cenný." Po třech utkáních upustil trenér Pulpit od rozestavení se třemi záložníky a třemi útočníky. "Stavěli jsme to na Melinha s Rýdelem a Onofrejem v záloze. Rýdel i Onofrej jsou ale dlouhodobě zraněni," začal po zápase vysvětlovat trenér a vrátil se i k poslednímu televiznímu duelu: "Janotka s Kazárem na Bohemce nepochopili rozestavení 4-3-3. Dopředu jsme tam byli jaloví, dalo by se říct až trapní. S uzdravením Hartiga, který si dnes věřil na 60 minut, a s lepšícím se Buenem jsme vsadili na rozestavení 4-4-2. Myslím si, že to přineslo své ovoce. Vytvářeli jsme si šance. Dozadu jsme byli ale více zranitelnější, než s třemi záložníky uprostřed." "Pro lidi to bylo určitě zajímavé utkání a myslím, že se dnes nenudili," uzavřel hodnocení zápasu kouč domácích. SK Sigma Olomouc - FK Siad Most 2:2 (1:0) Góly: 45. Rossi, 90. Bajer (pen.) - 62. a 79. Toleski Sestavy: Sigma: Drobisz - Randa, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič - Janotka, Rossi, Kaščák, Čupr (73. Lukšík) - Hubník (78. Bajer), Hartig (53. Bueno) Most: Acevski - Jamrich, Hainault (46. Loos), Procházka, Trubila - Da Silva, Schut, Pilař, Mendy (70. Jedinák) - Toleski, Oboya (90. Bogdanov)