Oficiální E-shop Oficiální E-shop

Aktuality

Reading FC-SK Sigma 2:0

02.04.2009 / Sportovní třídy

Druhý den v Anglii: kluci na Reading nestačili. Reading–Sigma 2:0(1:0) Druhý den, který nás přivítal sluníčkem, a teploty, které se vyšplhaly na příjemných 15 stupňů, se nesly v duchu přípravy na večerní zápas s týmem Readingu. Po snídani proběhl trénink zaměřený na standardní situace, o něm následovala taktická příprava v klubovně, oběd, lehká procházka po okolí před zápasem a v 18 hodin samotný zápas. Asistent trenéra Jan Tetera byl překvapen úrovní anglického fotbalu a k tomuto zápasu napsal pár řádek: „Vzpomněl jsem si na film „Bílí muži neumějí skákat“. To když nastoupila jedenáctka Readingu. Bílí muži také neumějí běhat, jako to umí hráči tmavé pleti. Oni ani nemohou - příroda to tak zařídila. Když má soupeř polovinu týmu složenou z rychlonohých gazel, za kterými ani další hráči nezaostávají, máte zaděláno na pořádný kolotoč. V první půli jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Skvělá technika, nápaditý pohyb, účelná hra na jeden dotek a neuvěřitelné sebevědomí zdobily hráče Readingu. Tři nebo čtyři olomoučtí hráči snesli srovnání s mladými Angličany, ale i tak skončil poločas 1:0 ve prospěch Readingu. Ve druhém poločase jsme měli světlé okamžiky. Pokud jsme se nebáli pracovat s míčem, zlepšili přihrávky a pohyb, dostali jsme se do šancí. Musíme však přiznat, že závěrečné skóre 2:0 ve prospěch soupeře, bylo spravedlivé. Po zhlédnutí tohoto zápasu se ptám: není výchova nejen fotbalistů v Čechách „cestou do pekel“? Proč se nepoučit jinde? Například ve čtvrtek v Londýně proti Tottenhamu.“ Hodnocení zápasu trenérem Pavlem Tokolym: „Výsledek utkání v podstatě odpovídá předvedené hře – naši hráči zaostávali v rychlosti, technice s míčem a pohybu po hřišti. Hráči Readingu, hlavně ti tmavé pleti, kteří už ve věku 14 let vypadají na 16, ovládli hru a byli výraznými postavami týmu. Našim hráčům nemohu v podstatě nic vytknout, ale na lepší výsledek jsme neměli. Je vidět, že v ČR patříme mezi nejlepší týmy, ale v zahraničí patříme k průměru. Naši hráči jsou hodně pohodlní, dávají přednost počítačovým hrám před individuálním tréninkem. Jsem velmi rád, že toto turné absolvujeme a doufám, že si naši hráči uvědomí, kde mají své velké rezervy a v čem se mají zlepšit.“ Po zápase a večeři jsme sledovali v televizi utkání Anglie – Ukrajina a ČR – SR. Po tomto smutném zápase si hráči uvědomili, že jim při zápase s Readingem alespoň nechybělo na rozdíl od našich reprezentantů plné nasazení a nesmírná bojovnost. Na závěr bychom chtěli vzkázat rodičům, že všichni hráči jsou v pořádku a pozdravují rodiče, příbuzné i kamarády.Sportovní třídy - další aktuality:

Sigma U 14 vyhrála turnaj v PřerověSigma U 14 vyhrála turnaj v Přerově
| 16.01.2017
Patnáctka SK Sigma vyhrála turnaj v TřebíčiPatnáctka SK Sigma vyhrála turnaj v Třebíči
| 15.01.2017
Tým SK Sigma U 14 vyhrál turnaj ve ŽďáruTým SK Sigma U 14 vyhrál turnaj ve Žďáru
| 08.01.2017
Sigma U 15 druhá na Memoriálu Jiřího VaďurySigma U 15 druhá na Memoriálu Jiřího Vaďury
| 12.12.2016
SK Sigma U 14 třetí v Banské BystriciSK Sigma U 14 třetí v Banské Bystrici
| 10.12.2016
Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná