Reiterovy góly dovedly Olomouc na čtvrté místo tabulky

31.08.2003 / A tým

Reiterovy góly dovedly Olomouc na čtvrté místo tabulky Olomoučtí fotbalisté zažívají pod koučem Petrem Uličným zatím skvělý podzim. Po jasné výhře 3:0 nad Opavou poskočil tým, který loni bojoval o záchranu, ze sedmého na čtvrté místo a nechal za sebou obě pražská S. Dvěma brankami se blýskl Slovák Luboš Reiter a tak již ve třech utkáních této sezony tři branky. SK Sigma Olomouc - SFC Opava 3:0 (1:0) Úvod ale patřil hostům. Opava začala aktivně a udržela po dlouhé minuty míč v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. Hostující hráči platili na domácí napadáním i důrazem ve středu hřiště a ještě stihli hrozit rychlými protiútoky. První střely na branku vyslali olomoucký Reiter, za Opavu Rilke, ale oba brankáři si se střeleckými pokusy poradili. Ve 24. minutě kopali domácí první rohový kop. Obrana hostí míč odvrátila pouze k Urbánkovi, který jej vrátil před branku, tam vyskočil nejvýše Reiter a hlavou k opačné tyči vstřelil první gól Sigmy. Domácí pak ještě do přestávky upoutali dobrou kombinací: míč se z pravé strany přes Reitera dostal až ke zcela volnému Urbánkovi, který však zaváhal a nastřelil pouze obránce hostí. Po přestávce si olomoučtí vynutili výraznou územní převahu ve snaze vstřelit druhý gól a rozhodnout utkání. To se jim také podařilo v 57. minutě, když Vyskočil na pravé straně obešel obránce Pšeničného, přesně nacentroval na Reiterovu hlavu a útočník umístil míč pod břevno. V 68. minutě využil chyby hostující obrany Urbánek, unikl a střelou po zemi přidal třetí gól. Chvíli na to ještě Reiter po centru zprava nastřelil tyč. Opavští potom ve snaze dát alespoň gól zcela otevřeli obranu a umožnili domácím lehce pronikat až před Vaškovu branku. Olomoučtí však pokazili co se dalo. Buď špatně vystřelili, nebo si naběhli do ofsajdu. V závěru ještě Vaniak před střídajícím Faldynou dobře zakročil a zachránil čisté konto a střela z dálky opavského Rilkeho pak skončila na břevně. Branky:24. a 57. Reiter, 68. Urbánek. Rozhodčí: Řehoř - Amler, Gallo. ŽK:Urbánek - Sviták, Horňák. Diváci: 5008. Sigma: Vaniak - Randa, Hudec, R. Hubník, Caha - Vlček (63. Babnič), Zbožínek, Kučera, Urbánek (77. Černý) - Vyskočil (69. Siegl), Reiter. Trenér Petr Uličný. Opava: Vašek - Horňák (76. Loučka), Jašek, Tichota, Pšeničnyj - Metelka (56. Faldyna), Sviták, Baránek, Krohmer - Dort (56. Da Silva), Rilke. Trenér TomášMatějček. zdroj: čtk