Remíza se Zadarem

08.07.2010 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc sehráli druhé utkání na svém herním soustředění v Rakousku. Po porážce s Rapidem 0:1 dnes remizovali v Söchau s chorvatským celkem NK Zadar. SK Sigma Olomouc-NK Zadar 1:1 (1:1) Ve 33. minutě poslal Sigmu do vedení Ondra Murin po standardní situaci, kterou zahrával Melinho. Zadar vyrovnal po pěkné akci těsně před přestávkou, Drobisz neměl šanci střelu po zemi k tyči chytnout. V prvním poločase hrál Zadar příliš tvrdě a zákeřně, pomáhal si zejména lokty, kvůli čemuž byl jejich útočník Santini raději vystřídán. Trenér Sigmy Zdeněk Psotka musel ve 32. minutě poslat za zraněného Pavla Dreksu na hřiště Michala Hubníka. Za chvíli šel na hřiště doplnit stoperskou dvojici Radim Kučera a hřiště opustil Pavel Šultes. Pavel Dreksa se ve druhé části naštěstí vrátil na hřiště a utkání dohrál. Zadar ve druhé půli už nebyl v ofenzivě skoro vůbec nebezpečný. K ohrožení Petra Drobisze se dostal už pouze jednou a tím byla střela z dálky. Soupeř také jakoby odpadl fyzicky. Naopak střídání pomohlo Sigmě, hráči byli v tempu měli i příležitosti, ale buď centry nenašly adresáta, nebo prováhali příležitost k zakončení. Hubník hlavičkoval těsně kolem šibenice, Melinho orazítkoval hlavou spojinici břevna a tyče. Střelu Schulmeistera vyrazil brankář Zadaru na roh. Vašíček se k zakončení nedostal, protože prováhal vhodnou příležitost. V tomto utkání už bylo poznat, kteří hráči by mohli patřit do základní sestavy. Sigma soustředění zakončí v sobotu v 18 hodin s dánským mistrem FC Kodaň u slovinských hranic v Bad Radkersburgu. Branka Sigmy: 33. Murin Sestava Sigmy: Drobisz - Koutný, Dreksa (32. Hubník, 60. Petr), Murin, Machalický - Schulmeister (75. Janotka), Melinho, Rossi (82. Kučera), Navrátil (60. Hořava) - Vašiček (75. Hubník), Šultes (35. Kučera, 50. Dreksa). Trenér: Zdeněk Psotka. Doplněno o fotogaleriii z utkání.