Remízu Sigmě proti Interu zachránil Látal

30.07.2001 / A tým

Remízu Sigmě proti Interu zachránil Látal Poslední přípravný zápas před odjezdem na soustředění do Německa sehráli fotbalisté prvoligové Sigmy Olomouc na Slovensku v Nemšové. Soupeřem jim v městečku nedaleko Dubnice nebyl nikdo jiný než Inter Bratislava, úřadující slovenský mistr. Sigma nastoupila Hapala, Kováče (oba svalové zranění), Špiláčka (kotník), Rojky (třísla) a Chmelíčka (žaludeční potíže). INTER BRATISLAVA - SIGMA OLOMOUC 1:1 (1:0). Utkání proti Interu bylo prvním, v němž se Sigma zaměřila na ladění své hry. Celý zápas se jí dařilo držet Inter na uzdě, zvlášť v prvním poločase. V tom sice Inter vstřelil branku po rohu, ale ze hry jej Olomoučtí k ničemu nepustili. „Myslím, že herně to bylo dobré. Určitě jsme soupeři, který je v přípravě o kus dál než my, stačili i kondičně,“ řekl po utkání trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. V prvním poločase měl Kalvodův tým spoustu šancí. Inter nedokázal vyzrát na atak Sigmy a rychlý přechod do útoku. Sami před brankou se tak po rychlém přečíslení ocitli Siegl (2x) a Mucha, Vlček zmařil dva sólové nájezdy jeden na gólmana. „V koncovce se musíme zlepšit. neustále na to klademe v tréninku důraz, ale nedaří se nám šance proměňovat. I proti Interu jsme místo proměnění některé z pěti šesti čistých šancí po hloupé brance prohrávali,“ durdil se na své střelce Kalvoda. Sigma po poločase prohrávala, ve 38. minutě skončila Drobňjakova střela tečovaná do protipohybu brankáře Vaniaka v síti. Po přestávce se Olomoučtí snažili o srovnání. Podařilo se to až v 77. minutě Látalovi. Látala v závěru zápasu trenér Kalvoda posunul na hrot a posile Sigmy se přece jen podařilo skórovat. Na jeho ránu k pravé tyčce z dvaceti metrů po rozehraném přímém kopu byl brankář Interu krátký. „Nebylo to špatné, ale v naší hře je ještě pořád hodně chyb. I přesto zápas nebyl špatný, splnil to, co jsme od něj očekávali. Ještě je ale před námi hodně práce. Kluci však dnes bezezbytku plnili taktické pokyny, pokud tomu tak bude i v lize, bude to dobré,“ poznamenal Kalvoda. Branky: 38. Drobňjak - 77. Látal. Sigma: Vaniak (46. Bureš) - Zbožínek (66. Čep), Kučera, Rozehnal, Kotrys (72. Zdráhal) - Látal, Krajčovič, Mucha, Urbánek - Vlček (46. Kobylík), Siegl (46. Krohmer). Trenér Leoš Kalvoda. Olomoucký den, 4. 7. 2001