Reprezentační sedmnáctka evropské stříbro neobhájí

31.03.2007 / Ostatní

Česká reprezentace se v kvalifikační skupině o ME 2007, z níž postupoval pouze vítěž, střetla se stejně starými výběry Itálie, Ukrajiny a Slovenska. "Skupina je velmi těžká, o to víc, když se hraje v Itálii. Z toho důvodu považuji domácí za mírného favorita, ale postoupit mohou všichni. Bude rozhodovat spousta věcí, možná je i dobře, že nehrajeme doma, domácí prostředí na hráče v první fázi trochu dolehlo," hodnotil los trenér Ivan Kopecký, který ke kvalifikaci přizval i olomouckého útočníka Jakuba Petra. Juniorští reprezentanti v prvním duelu podlehli domácí Itálii 2:1 a v následujícím zápase s Ukrajinou tak museli naplno bodovat. Přestože olomoucký Petr již ve čtvrté minutě poslal Česko do vedení, tým Ivana Kopeckého podlehl 5:2. V posledním utkání se Slovenskem se Češi konečně vyvarovali individuálních chyb a východní sousedy jasně přehráli 3:0. Skóre ve čtrnácté minutě otevřel opět Jakub Petr. Čeští junioři tak neobhájí stříbrnou medaili ze šampionátu v Lucembursku, kde podlehli ve finále Rusům. Postup na ME 2007 si vybojovali mladí Ukrajinci. "Hráli nejmužnější fotbal a ve svém středu měli nejvíce individualit, postoupili zaslouženě," poznamenal Kopecký. Vizitka Jakuba Petra ze tří kvalifikačních zápasů je velice slušná. Ve všech zápasech nastoupil v základní sestavě, odehrál celkem 217 minut a vstřelil dvě branky. Jeho celková bilance v reprezentační sedmnáctce je 12 zápasů, v nichž dosáhl dvou gólů. Konečná tabulka kvalifikační skupiny: Ukrajina 9b Itálie 6 ČR 3 Slovensko 0