Rojka zachránil béčku plichtu

30.07.2001 / A tým

Rojka zachránil béčku plichtu Juniorka SK Sigma Olomouc má za sebou premiéru ve druhé fotbalové lize. Béčko prvoligisty hrálo doma s Pardubicemi. Po půlce prohrávalo jedna nula, ale deset minut před koncem zachránil týmu alespoň bod střelec David Rojka. SK SIGMA OLOMOUC B - PARDUBICE 1:1 (0:1). Už ve 3. minutě musel Bureš zasahovat při střele pardubického Valty. Z protiútoku těsně minul pravou tyčku Rojka. Ve 24. minutě stejně skončily nůžky Ševely. Osm minut před pauzou šli hosté do vedení. To když vrba napral míč propadený po rohy pod břevno. Po pauze béčko přidalo, ale dlouho se nemohlo prosadit. Hosté ale nezůstávali pozadu, Kaciáň byl ve dvou slušných šancích. V 63. minutě Rojka střílel těsně vedle levé tyče, v 77. Siegl pro změnu vedle pravé. V 80. minutě Siegl vysunul Rojku, který bombou od břevna do sítě srovnal. Pět minut poté trefil Rojka z trestňáku břevno. V nastaveném čase mělo béčko štěstí, když Bednář netrefil prázdnou bránu. „Remíza je spravedlivá. V první půli nám skřípala kombinace, ve druhé se to zlepšilo, ale dnes se nám vůbec nedařily standardky,“řekl k utkání kouč juniorky Zdeněk Psotka. Branky:80. Rojka - 37. Vrba. Rozhodčí:Handlíř. ŽK:Čep, Škerle - Bakeš, Volejník, Kaciáň, Valta. Diváků:1105. Sigma B:Bureš - Jordánek, Čep, Macháček, Škerle (73. Štrbík) - Krohmer (83. Látal), Večeřa, Krajčovič (36. Chmelíček), ševela - Rojka, Siegl. TrenérZdeněk Psotka. Pardubice: Raba - Dolejský, Nohavica, Vrba, David - Kaciáň, Valta, Bakeš (87. Adam), Volejník - Bukač (75. Pecivál), Bednář. TrenérMilan Pulpit. Olomoucký den, 30. 7. 2001