Rossi: Každý musí odvést lepší práci

08.12.2007 / A tým

Vánoce pomalu začínají dýchat svou atmosférou, ale olomoučtí fotbalisté pohodu a klid v duši nemají. Dráždí je špatné výsledky v posledních kolech. Poslední kapka přišla v sobotním utkání 15. kola Gambrinus ligy s Kladnem. Přitom mohlo být všechno jinak. Stačilo proměnit šance. Hned na začátku druhé půle měl šanci Brazilec Daniel Silva Rossi. Nakonec Sigma musela zachraňovat remízu 1:1. Zklamání v tváři bojovného Jihoameričana bylo na první pohled patrné. "Samozřejmě jsem zklamaný. Bylo třeba vyhrát a nepodařilo se nám to," začal své povídání. Proč Sigma zase nedokázala vyhrát? Šancí a možností, jak dát gól, jsme měli dostatek, ale prostě to tam nepadlo. V˙každém zápase v poslední době jsme zahodili spoustu šancí, a to nám všem v týmu bere klid. Znepokojuje nás to. Znepokojuje to i diváky, kteří na tým proti Kladnu několikrát pískali. Co tomu říkáte? To se občas stává a o to více se budeme muset snažit. Každý si na svém postu bude muset odvést lepší práci. Problém je v tom, že nedáváme góly. Čím to je? Devět vstřelených gólů za podzim, to je žalostná bilance... Každý hráč má svou funkci na hřišti a například obraně se daří, je jedna z nejlepších v lize. Ale v˙koncovkách nám to nejde, a to už delší dobu. Změnit jste to mohl v 61. minutě, vaši hlavičku chytil Pavlík na čáře. Celý zápas mě někdo osobně hlídal, takže bylo těžké se prosadit. Občas se to stává, ale to, co se stalo dnes, bylo opravdu směšné. Takový menší hráč mě při standardních situacích neustále držel kolem pasu. Věřím si, co se týče hry hlavou, ale dnes to bylo poprvé, co se toto dělo, rozhodčí to přímo viděl a vůbec nereagoval. Co se s tím dá dělat? S tím se nedá dělat nic. Snažil jsem se to naznačit rozhodčímu, ale on si toho nevšímal. V prvním poločase jste hráli jen na Hubníka, kterého měl podporovat Melinho. Jaké úkoly jste dostal od trenéra Pulpita vy? Hráli jsme ve středu pole dva s Markem Kaščákem a Melinho pobíhal před námi. Měli jsme zpracovávat míče a dávat mu je. Proč to nešlo? To nevím. Nebylo to jen tím, že bychom hráli špatně, ale i tím, že protivníci hráli dobře pozičně. Sigmě to teď moc nejde, těšíte se o to více domů? To, co nám stěžuje zápasy, je jednoznačně i zima. Díky přívalům sněhu je hřiště nasáklé vodou. Musí se ale pracovat a musí se hrát. Ne, že bych se nějak extrémně těšil domů, ale pojedu tam rád. Pohnula se nějak situace kolem vašeho italského občanství? Mluvil jsem s vedením klubu a v zimní přestávce to budeme muset vyřešit. Pracuje na tom sice jedna moje známá v Brazílii, ale tam trvá všechno déle než tady a byrokratický proces je složitý.