Rozhodčí hrubě ovlivnili výsledek utkání v Plzni

11.09.2006 / A tým

V 6. kole I. Gambrinus ligy Sigma podlehla Viktorii Plzeň na její půdě 2 – 0. Obě branky zařídil z pokutových kopů domácí hráč Rezek za vydatného přispění hlavního rozhodčího Jiřího Adama. Sigma hrála v 1. poločase s domácími vyrovnanou partii. Partii, na které mnoho fotbalové krásy nebylo. Obraz hry ve 2. poločasu hodně ovlivnila 52. minuta. V ní hlavní rozhodčí Adam odpískal první pokutový kop pro domácí Plzeň. Zatímco souboj Komárka s Fillem byl sporný, druhý, odpískaný za údajný faul Flachbarta v 75. minutě na Rezka, byl sudím Adamem vymyšlený! Jak prokázal videozáznam. Navíc musel Flachbart po druhé žluté kartě předčasně pod sprchu. Obě penalty bezpečně proměnil Rezek. Za stavu 1 – 0 navíc asistent rozhodčího č. 1 Libor Novák zastavil sólo Ladislava Onofreje zvednutím praporku signalizující tak jeho postavení mimo hru. Videozáznam opět prokázal omyl sudího! Zhruba třímetrový…. „Po druhé penaltě jsem si řekl, že bych si měl objednat letenky do Ruska. Ukázalo se totiž, co je tady možné i po korupční aféře,“ zhodnotil trenér Vlastimil Petržela inkriminované momenty. Olomoucký klub tak zvažuje podání protestu.