Rozhodčí neuznal Sigmě regulérní gól!

05.11.2006 / A tým

Ve 13. kole I. Gambrinus ligy pouze remizovala domácí Sigma s Teplicemi, když regulérní branku Vojty Schulmeistera ze 75. minuty rozhodčí pro údajný ofsajd neuznal. Za téměř zimního počasí se na téměř letním hřišti, před skromnou návštěvou, hrál svižný fotbal zásluhou obou týmů. Svými nepřesnostmi jej občas pokazili hráči, ale také hlavní rozhodčí Jech. Dvakrát se musel proti Teplickým vytáhnout Jan Vojáček. Na druhé straně zlobil nejvíc Martin Pulkert. Do vedení šel zaslouženě ve 42. minutě domácí tým. Lukáš Hartig obelstil svého hlídače patičkou u postranní čáry, našel Tomáše Randu a ten přesnou přihrávkou Vojtu Štěpána, který nedal Poštulkovi střelou od břevna žádnou šanci, 1 - 0. Radost na Hané nevydržela ani tři minuty. Chyby v olomoucké obraně využil Jirsák, který po kličce Vojáčkovi nemohl netrefit prázdnou branku, 1 – 1. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Do 2. poločasu vstoupila Sigma aktivně. V 50. minutě její aktivitu přibrzdil nejprve hlavní rozhodčí, který neodpískal ruku v pokutovém území Teplic. V 66. minutě potom zranění Lukáše Hartiga. Střídající Vojta Schulmeister se na hřišti ještě nestačil rozkoukat a už měl žlutou kartu za simulování. Faul na něj viděl snad celý stadion. V 75. minutě si vše vynahradil, když s přehledem překonal brankáře Teplic. Asistent rozhodčího Košec však k údivu všech zvedl praporek nad hlavu. Videozáznam jasně prokázal jeho omyl a hrubé ovlivnění utkání. Sigma se však nevzdala a dál Teplice tlačila. Ani série rohových kopů k další brance nevedla. Sigma měla vyčerpána všechna střídání a tak trenér Petržela nemohl posílit ofenzívu. A když trenér nemohl využít služeb po zranění se vrátivšího Michala Hubníka, odvezly si Teplice bod za remízu. Sigma podává protest proti řízení utkání. V 50. minutě měla být odpískána ruka v pokutovém území Teplic a měla se tak kopat penalta. V 75. minutě Sigma vstřelila regulérní branku, která nebyla uznána pro údajný ofsajd. Hlavní rozhodčí Jiří Jech dostal od delegáta utkání průměrnou známku č. 6. Záznam on-line z utkání tj. více informací vč. podrobných statistik najdete v sekci Výsledky.