Rozhodčí upřel Sigmě branku

15.04.2002 / A tým

Rozhodčí upřel Sigmě branku Fotbalisté SK Sigma Olomouc v zápase šestadvacátého kola Gambrinus ligy prohráli jedna nula na půdě Viktorie Žižkov. Zápas mohl skončit naprosto opačným výsledkem, ale to by musel rozhodčí Beneš v osmé minutě uznat regulérní branku Radima Kučera. Žižkov - Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Sigmě vyšel vstup do utkání. Už v 6. minutě utekl po levé straně Urbánek, přihrál Sieglovi, ale ten byl v postavení mimo hru. Po dvou minutách zahrál před šestnáctkou rukou Mlejnský a Sigma měla výhodu přímého kopu. Siegl trefil domácí hráče ve zdi. Z té vyběhl na odražený míč Kučera a dal branku. Rozhodčí Beneš ji ale po signalizaci pomezního Hojsíka neuznal. Přitom Kučera stál v době Sieglova kopu na úrovni zdi a mezi ním a bránou byli ještě dva domácí zadáci..... V 18. minutě zaváhal žižkovský Hunal, Reiter ze třiceti metrů přehazoval brankáře Pižanowského, ale minul odkrytou bránu. Ve 24. minutě vystřelil na druhé straně Pospíšil, brankář Vaniak jeho ránu vyrazil a dorážku Šmardy zastavila levá tyčka olomoucké brány. Ve 32. minutě si přivodil Urbánek zranění kotníku a musel střídat. Na hřiště přišel Krajčovič a Siegl se ze středu zálohy přesunul na její pravý kraj. Místo Urbánka pak hrál vlevo Kobylík. Ve 35. minutě ještě střílel nepřesně Siegl a první poločas mohl skončit. V úvodu druhého poločasu držela Sigma na hřišti jednoho z kandidátů titulu sympatickou remízu, byť měla vést jedna nula. V 60. minutě však Hanáci vytvořili jedinou chybu v obraně, která se nakonec ukázala jako rozhodující. Mikulík nacentroval před bránu a střídající Oravec hlavou skóroval. Sigma potom domácí pořádně přimáčkla a začala riskovat. Žižkov se dostal do několik brejků, ale nic z nich nevytěžil. V 76. minutě vypálil Kučera, ale jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle. V závěru utkání se hrálo především na polovině Žižkova, ale Sigmě se vyrovnat nepodařilo. Branka:60. Oravec. Rozhodčí: Beneš - Filípek, Hojsík. ŽK:Ščasný - Kobylík, Kučera. Diváci:2435. Žižkov: Pižanowski - Klimpl, Mlejnský, Hunal, Mikulík - Ščasný, Sabou, Pikl, Šmarda (46. Chihuri) - Šebesta (88. Janoušek), Pospíšil (58. Oravec). Trenér Zdeněk Ščasný. Sigma: Vaniak - Špiláček, Špilár, Rozehnal, R. Kučera - Kobylík, Siegl, Kováč, Urbánek (34. Krajčovič, 62. Zdráhal) - Vlček (77. Mucha), Reiter. Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 15. dubna 200 2