S Karvinou remíza až v závěru

20.01.2009 / A tým

(doplněna fotogalerie)K dalšímu přípravnému utkání si domácí Sigma pozvala 12. tým druhé ligy MFK Karviná, který trénuje bývalý olomoucký hráč a trenér Leoš Kalvoda. Na umělé trávě v areálu Androva stadionu vyrovnala Sigma až v samém závěru zápasu. SK Sigma Olomouc – MFK Karviná 3:3 (1:3) Již ve druhé minutě vybojoval míč Doležal, přiťukl Hubníkovi, který propálil gólmana hostí Kučeru. V osmé minutě se podařilo Karviné vyrovnat, když po akci dva na dva zakončil Sourada podél Lovásika v bráně Sigmy. Ve 28. minutě, po kombinaci Sourada – Mišinský, zvýšila Karviná na 2:1. Tato dvojice, podporovaná ze středu zálohy Radkem Slončíkem, dělala obraně Sigmy v 1. půli problémy. Ve třicáté minutě Kaščák vyslal po pravé straně Melinha. Ten našel na velkém vápně Hubníka, jehož střelu vyrazil Kučera na roh. Ve 36. minutě měl Škerle s Heidenreichem velké problémy s dotírajícím Souradou, ale s vypětim všech sil odvrátili na rohový kop. Po jeho rozehrání se dostal k míči Mišinský a hlavou nedal Lovásikovi žádnou šanci – 3:1. Chvíli před poločasem vybídl přesným pasem Melinho Hubníka, kterého ovšem srazil na hranici pokutového území Jursa. K následnému trestnému kopu se postavil Janotka, jehož zblokovaná rána jen těsně minula svatyni karvinského brankáře. Po následném rohu Heidenreicha Škerle hlavou jen těsně šibenici. Po poločase sáhli trenéři obou týmů k řadě změn. Ty pomohly zejména Sigmě. Hned v úvodu skvěle centroval Hořava a netradiční hlavičkář Pulkert těsně minul. Chvíli na to zazvonilo Drobiszovo břevno po hlavičce Jurozseka, což byla poslední vážnější akce Karviné. Od té doby postupně převzala otěže hry Sigma, přestože její snaha dlouho nevedla k vytouženým gólům. Do šedesáté minuty skvěle kroutil své pasy Melinho, čehož postupně nevyužili Petr, Pulkert, ani Pospíšil a tak těsně před svým střídáním sám brazilský špílmachr nápřáhl z dvaadvaceti metrů. Jeho rána trefila tyč. I po jeho odchodu Sigma nadále stupňovala svůj tlak. Dlouho se však naši borci nemohli dostat do přesného zakončení. Až v 70. minutě se zjevil na značce pokutového kopu osamocený Pospíšil, jeho střela však trefila pouze nohy brankáře Kučery. Chvíli na to se k zakončení z dvaceti metrů dostal Jurkič, jeho střele však scházela potřebná tvrdost. Pěknou kombinační akci po ose Pulkert – Jurkič- Hořava zakončil posledně jmenovaný pouze střelou do brankáře. V 86. minutě vykřesal jiskřičku naděje na srovnání aktivní Pospíšil, když zakončoval akci Hořavy s Pulkertem. Vyrovnání přišlo v 90. minutě, kdy Petr vtipně přichystal míč nabíhajícímu Nucovi, který využil momentu překvapení a přesně zamířil k pravé tyči – 3:3. Trenér Zdeněk Psotka po utkání. Potěšilo vás určitě vyrovnání, ale 3 branky ve vlastní síti určitě ne. „Budu se opakovat. Technika v této části přípravy není až tak důležitá, ale takticky jsme hráli v 1. poločase katastrofálně ve středu hřiště a nebo obrany. Udělali jsme tam tři chyby a soupeř je všechny potrestal. Co se týče tempa a vytváření šancí tak si myslím, že tam to bylo dobré. Akorát někteří hráči nedodržují své úkoly, což mě určitě nepotěšilo. Zkoušíme u hráčů různé posty. Tomáš Janotka zaskakuje na pravém beku, protože nemáme Daniela Rossiho. Tomáš Nuc hrál dnes poprvé, měl problémy se zády. Zkoušíme pořád. Někteří hráči jsou pozitivní a někteří horší, ale je to proto, že jsou mladí a ty výkony jsou nestabilní. Také proto, že jsme v přípravě, takže to hodnocení bude až po Turecku.“ Vyrovnání muselo v závěru potěšit. „Myslím, že jsme celou dobu hráli. V 1. poločase byly v závěru šance, ve druhém jsme hráli na jednu bránu, soupeř tam měl jednu šanci, to bylo to břevno. Jinak si myslím, že kluci pořád chtěli a že to byla jejich povinnost.“ Jak dlouho nebude Rossi? „Rossi trénuje, ale pořád to není na sprinty a plnou zátěž. Měl natažený lýtkový sval. Během těch tří týdnů je to u něj již třetí drobnost. Pořád je to u něj tak na 80% a na zápas to není.“ Další přípravu odehraje Sigma v sobotu od 11.00 na domácí umělé trávě proti Třinci. Branky: 2. Hubník, 85. Pospíšil, 89. Nuc – 28. a 36. Mišinský, 8. Sourada. Rozhodčí: Seidl. Diváci: 80. Sigma: 1. poločas: Lovásik – Janotka, Ulma, Škerle, Heidenreich – Kaščák, Nepožitek, Štěpán – Doležal, Melinho, Hubník. 2. pol.: Drobisz – Nuc, Ulma, Šuškavčevič, Machalický – Petr, Hořava, Štětina (83. Škerle), Melinho (60. Jurkič) Pulkert – Pospíšil Trenér Zdeněk Psotka. Karviná: Kučera – Hoffmann, Čeman, Buryán, Juska – Diviš, Pavlík, Slončík, Jursa – Mišinský, Sourada. 2. pol.: Kučera – Hoffmann (53. Brezničan), Čeman, Buryán, Juska – Reichl, Jursa, Dittrich, Knötig – Opic, Jurozsek. Trenér Leoš Kalvoda.