Schulmeister zařídil Olomouci remízu s Artmedií

28.01.2007 / A tým

Zápas Artmedie Bratislava s Olomoucí ve skupině D Tipsport Cupu skončil remízou 2:2. V posledních vteřinách zápasu se o ni postaral Schulmeister, když zužitkoval přihrávku Hubníka. Olomouc tak zakončila své působení na turnaji bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné porážky a do semifinále již nepostoupí. Druhý den za sebou nastoupilo mužstvo trenéra Horného k utkání v brněnské skupině D a předvedlo výkon hodný předního celku slovenské ligy. Ze začátku utkání se obě mužstva soustředila především na obranu a obraz hry podle toho vypadal. Do šancí se týmy dostávaly pouze sporadicky. Obranu Artmedie zlobil především Onofrej, který už v 5. miutě pálil těsně vedle. Obrovskou hrubku vyrobil slovenský tým ve 13. minutě. Špatnou přihrávku Konečného zachytil Onofrej a prostřelil Kamenára mezi nohama. Artmedia se snažila utkání zkorigovat. Kozák pálil zblízka jen do Vojáčka. V zápětí vysunul Pulkert Onofreje, ale ten zvýšit nedokázal. Do druhého poločasu jakoby v dresech Artmedie nastoupilo jiné mužstvo, které přihrávkami na jeden dotek téměř vyřadilo Olomoucké ze hry. K tomu přidali Bratislavští i góly. V 59. minutě centroval Gajdoš, na zadní tyči se k míči prodral Martin Ďurica a přes Vojáčka zakončil. Aby toho nebylo málo, hned v zápětí vyslal Kozák kolmicí vpřed Oravce, který nedal olomouckému brankáři šanci. Fantastický obrat mohl vzápětí dokonat opět Oravec, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Artmedia se však nezdala a dál hýřila aktivitou. Jako blesk z čistého nebe pak přišlo vyrovnání. Hráči Artmedie se už možná viděli v kabině, když vybojoval míč Hubník, přihrál míč Schulmeisterovi a ten opět našel mezeru mezi nohama Kamenára. FC Artmedia Bratislava - SK Sigma Olomouc 2:2 (0:1) Branky: 59. M. Ďurica, 61. Oravec - 13. Onofrej, 90. Schulmeister. ŽK: Konečný - Stroupek. Rozhodčí: Kubáň. Diváků: 30. Artmedia: Kamenár - Debnár, Čišovský, Konečný, Tchuř - Gajdoš (61. Ďurica P.), Kozák, Straka, Ďurica M. - Oravec, Fodrek. Olomouc: Vojáček - Šedivý, Bodeček, Formánek (46. Škerle), Stroupek - Hořava (77. Schulmeister), Rýdel, Onofrej, Randa, Pulkert - Petr (77. Hubník M.). Hlasy trenérů: Vlastimil Petržela: "První poločas z naší strany ještě jakžtakž ušel, v tom druhém jsme ale předvedli doslova antifotbal. Artmedia nás jednoznačně přehrála. Nakonec jsme měli ale štěstí a vyrovnali." Štefan Horný: "Začali jsme velkou chybou v obraně. Olomouc byla agresivnější a nedávala nám moc prostoru. Naštěstí se ve druhém poločase naše hra rapidně vylepšila, ovšem na konci zápasu jsme spáchali další velkou chybu, a proto utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Někteří hráči nemají ještě úplně natrénováno, do dalšího zápasu to musíme vylepšit."