Se Žilinou porážka a výhra

21.06.2013 / A tým

První dva přípravné zápasy na novou sezónu mají za sebou svěřenci trenéra Martina Kotůlka. V Závodí nejprve prohráli se Žilinou 0:2 a pak v Budatíně porazili MŠK Žilina 4:0. V prvním utkání měly oba týmy v prvním poločase nějaké šance, velkou hostující Adam Ševčík, ale krátce před pauzou Sigmu do vedení neposlal. Po obrátce trefil Navrátil tyčku, ale vedení nebylo Hanákům přáno. V 57. minutě inkasovali po rohovém kopu a o dvě minuty později po chybě v rozehrávce dostali další gól. Ale v závěru Sigma nebyla bez šancí, dvě velmi dobré možnosti měl střídající Doležal, Falta trefil tyčku. Což se dvakrát povedlo v otevřeném závěru i domácím. Druhý zápas patřil jasně Sigmě. V 10. minutě se střelecky prosadil Schulmeister, z dalších šancí nic nebylo až do 45. V té se po centru Varadiho zleva trefil Rolinc. Šance a góly Sigmy byly k vidění i po pauze. V 54. minutě dal třetí branku krásnou střelou z hranice vápna Pospíšil. Na čtyři skore uzavřel Varadi. To bylo v 67. minutě. Schulmeister pláchl přes polovinu hřiště, ve vápně byl faulován a kopala se penalta. Tu gólman Varimu vyrazil, ale na dorážku už neměl. "Jsem spokojený s přístupem hráčů k utkání. Některé věci, které chceme hrát v sezoně, se dnes těžko hrály, po tom náročním programu a v tom počasí to bylo obtížné. V prvním zápase nám trošku chybělo zakončení ve finální fázi, ve druhém jsme šli do vedení a pak už to bylo dobré," řekl trenér Martin Kotůlek. "Ale chybělo mi tam trošku více mezihry. Na první zápas to ale bylo dobré, vzali jsme to i jako kondiční přípravu, proto jsem ani tolik nestřídal," podotkl. Další zápas hraje Sigma v sobotu od 17.00 v Bělkovicích. Statistiky 1. zápas, hřiště Závodí MŠK Žilina - SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0) Branky: 57. Piaček, 59. Majtán. SK Sigma: Zlámal - Sukup, Koutný, Jovanovič, Vepřek - Zahradníček, Šindelář, Nepožitek, Navrátil (68. Doležal), Falta - A. Ševčík (68. Klesnil). Trenér Martin Kotůlek. 2. zápas, hřiště, Budatín MŠK Žilina - SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2) Branky: 10. Schulmeister, 45. Rolinc, 54. Pospíšil, 67. Varadi. SK Sigma: Blaha - Janotka, Škerle, Svozil, Javůrek - Schulmeister (74. Hála), Plšek, Pospíšil, Petr, Varadi - Rolinc. Trenér Martin Kotůlek.