Série Sigmy bez porážky skončila

27.09.2010 / A tým

Desáté kolo Gambrinus ligy nebylo šťastné pro fotbalisty SK Sigma Olomouc. Prohráli nejtěsnějším rozdílem na teplických Stínadlech. Hřiště v Teplicích nemělo s tím, na kterém se má hrát fotbal, mnoho společného. Místy spíše připomínalo stezku pro převaděče rašeliništěm než prvoligový trávník. Takže ještě před utkání bylo zřejmé, že Sigma nebude moci použít své ofenzivní zbraně. Na kombinace v rychlosti prostě podmínky nebyly. Celých devadesát minut se spíše jen bojovalo, mnoho pěkných akcí natož vyložených šancí vidět nebylo. Za hosty to v první půlce zkoušeli Hubník nebo Bajer, ale nebyli přesní. Po přestávce Hanáci domácí trošku přimáčkli. Teplice se v podstatě od začátku soustředily na defenzivu a rychlé kontry. Sigma byla aktivnější, snažila se i na těžkém terénu něco vymyslet. Ale v rozhodujícím okamžiku pokaždé hráčům chyběl kousek k účinnějšímu zakončení. Kolem sedmdesáté minuty se začalo zdát, že se hosté nadechují k rozhodujícímu náporu. Ovšem stále se jim nedařilo prosadit se ve finální části. Dvanáct minut před koncem přišel Hanácký zmar. Po rohovém kopu napálil odražený míč Vidlička a jeho nadvakrát tečovaná střela zapadla k tyčce. „Zápasy v Teplicích bývají o jedné dvou šancích, na tom těžkém terénu to platilo dvojnásob. Nehráli jsme špatně, ale chyběla nám tam střelba, neměli jsme tam praktický žádnou. Nezvládli jsme to, musíme to napravit doma se Spartou,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. FK Teplice - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Branka: 79. Vidlička. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Slavík. ŽK: J. Mareš, Vidlička - Škerle, Drobisz, Rossi, Murin. Diváci: 2010. Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Vondrášek (75. Verbíř), Kalivoda, Ljevakovič (72. Siva), Čajič, J. Mareš - Mahmutovič (87. Zoubele). Trenér: Jiří Plíšek. SK Sigma: Drobisz - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava (90. Murin) - Petr (66. Šultes), M. Hubník, J. Navrátil (81. Ordoš). Trenér: Zdeněk Psotka.