Šestnáctka v Jihlavě remizovala

17.05.2013 / SCM

Ve vloženém 33. kole moravské soutěže SCM U 16 hrála šestnáctka SK Sigma Olomouc v Jihlavě. Zpět domů se Hanáci vraceli se ziskem jednoho bodu. V Jihlavě se předpokládal zápas na vysoké úrovni mezi prvními dvěma týmy tabulky. Hosté vlétli do zápasu velmi aktivně, obzvlášť hrozili po levé straně nebezpečnými výpady Krejčím. Po několika slibných příležitostech se dočkali, když první branku trefil Schlimbach. Sigma se ovšem neradovala dlouho, protože domácí vyrovnali po dlouhém nákopu do vápna, kdy rozhodčí nezvládl situaci a neodpískal evidentní faul na brankáře Zlámala ve vzdušném souboji s domácím útočníkem. Pět minut poté si slabou chvilku vybral stoper Josif, netrefil vysoký míč ve vlastním pokutovém území a domácí útočník nezaváhal a poslal Jihlavu do vedení. Sigma přesto dále pokračovala v kvalitní, kombinační hře a řídila hru. Ve 28. minutě dokázal Krejčí vyrovnat. Ovšem jakoby hosté nechtěli ani vyhrát, chyba druhého stopera Ščípy a následně nezodpovědnou hrubkou kapitána Ambrozka ve vlastním pokutovém území zaplatila Sigma další brankou do vlastní sítě. Do šaten šla Jihlava s jednogólovým náskokem. Pro druhý poločas dostali hráči Sigmy jasný pokyn, dále hrát aktivně. V tomto duchu se odehrával celý druhý poločas, hráči Sigmy se snažili zdolávat jihlavskou branku, celý tým Jihlavy byl zatažen na třiceti metrech od brány a téměř nechtěli hrát. Nakonec přes několik šancí se Sigmě podařilo srovnat až z penalty v 77. minutě. „Jeli jsme do Jihlavy s velkým respektem, obdržela nejméně branek ze všech našich soupeřů a doposud jen jednou prohráli, ale výkon, který předvedla, mě hodně zklamal. Byli jsme o mnoho lepší v držení míče, aktivitě, příležitostech a nakonec i fyzicky, ale srazily nás velké hrubky v obraně. Tím, můžu říct, jsme tady ztratili dva body. Hráčům děkuji za bojovnost až dokonce zápasu, což nám přineslo alespoň vyrovnávací branku,“ řekl trenér Tomáš Glos. FC Vysočina Jihlava U 16 – SK Sigma Olomouc U 16 3:3 (3:2) Branky Sigmy: 14. a 77. (pen.) Schlimbach, 28. Krejčí. SK Sigma U 16: Zlámal – Surzyn, Josif, Ščípa, Částečka – Lasovský, Vasiljev, Schlimbach, Ambrozek, Krejčí – Brhel. Trenér Tomáš Glos.