Sigma a Páník vykradli Baník

11.05.2002 / A tým

Sigma a Páník vykradli Baník Fotbalisté SK Sigma Olomouc se s ne moc povedenou sezónou Gambrinus ligy rozloučili hodně příjemně. Ve 30. kole soutěže hráli na ostravských Bazalech a domácí Baník porazili jedna nula branku Patrika Siegla. Utkání mělo zajímavý náboj pro trenéra Sigmy Bohumila Páníka. Ten v Baníku několik let působil. Svému současnému týmu naordinoval účinnou taktiku. Hanáci zvítězili, když počtvrté za sebou nedostali branku. Sigma je v konečné tabulce desátá. Baník - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0) Sigma hned od začátku ukazovala, že nechce z Ostravy odjíždět bez body. V prvních minutách utkání byli hosté totiž zřetelně aktivnější, svému soupeři moc míč nepůjčovali. Ve 4. minutě kryl brankář Raška střelu Siegla, vzápětí hlavičku Reitera odvracel na brankové čáře Besta. V 18. minutě potom po rohovém kopu moc nechybělo ke gólu Kováčovi. Po chvíli střelu Vlčka tečoval na roh Bolf. Ve 22. minutě se domácí dožadovali penalty za ruku Kučery, ale nic nevykřičeli. To Baník trochu probralo. Ale až na dva pokusu rychlíka Žůrka se domácí přes defenzívu Sigmy prosadit nedokázali. Čtyři minuty po přestávce se rozhodlo o vítězství Sigmy. Přímý kop zleva se jal rozehrát Patrik Siegl. Zamířil přímo na bránu kolem zdi a trefou k přední tyči brankáře Rašku nachytal na švestkách. Poté domácí zjistili, že to s nimi vypadá zle a hosty přitlačili na jejich půlce. Ale Sigma v předchozích třech utkáních neinkasovala a dobře sehranou obranu ukázala i v Ostravě. A to i přes to, že z ní vypadli pro karetní tresty Rozehnal se Špiláčkem. Baník měl jen dvě možnosti ke zkorigování nepříznivého stavu. V 64. minutě brankář Sigmy Martin Vaniak vyrazil bombu Červenky, Prohászkova dorážka šla ale k rohovému praporku. Jedenáct minut před koncem se potom už už chystal Červenka zakončit zblízka, ale Gába mu nekompromisně ukopl balón z nohy. V nastaveném čase ještě mohli přidat gól na účet hostí Rojka a Reiter, ale neměli potřebné štěstí. Branka: 49. Siegl.Rozhodčí: Helebrant - Tulinger, Krátký. ŽK: Látal, Raška - Spáčil. Diváků: 3893. Ostrava:Raška - Pospěch, Bolf, P. Besta, Drozd - Lukeš (65. Sviták), Bystroň, Látal (59. Červenka), Matušovič - Prohászka, Žůrek (78. Kiša). Trenér Jozef Jarabinský. Sigma: Vaniak - Gába, Špilár, Kučera, Zbožínek - Spáčil (63. Vyskočil, 90. Rojka), Siegl, Kováč, Kobylík - Vlček (80. Krajčovič), Reiter. Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 11. května 200 2