Sigma „B“ podlehla doma Bohemians

14.05.2007 / B tým

Ve 25. kole II. ligy uvítal Andrův stadion aspiranta na nejvyšší fotbalovou soutěž. Tým Klokanů si naplnil kapsu zaslouženě body za vítězství 0:4 především díky hattricku Vladimíra Bálka. Domácí nastoupili k utkání bez svého hlavního trenéra Augustina Chromého a stopera Bodečka. Oba odcestovali s reprezentačním výběrem na desetidenní zájezd do Anglie. Hned v úvodu utkání se domácím navíc zranil Radek Hochmeister. Nejprve to však byli domácí, kteří ohrozili Sňozíka v 6. minutě. O minutu později zahrozil poprvé Bálek, kterému sebral míč před nohou Tomáš Černý. V 9. minutě vychytal Černý hostujícího Škodu, který hlavičkoval po centru Bálka. V 11. centroval dobře Hrdlovič, ale míč byl sražen na roh. V 15. minutě předvedlo pěknou akci trio domácích hráčů Hořava – Petr – Pulkert. Posledně jmenovaný se však ve vápně proti výrazné přesile neprosadil. O čtyři minuty později střílel Hořava jen do brankáře. O dvě minuty později měl práci domácí gólman, ale Kotyzu k míči nepustil. Ve 24. minutě srazil Lukáš na roh nebezpečný centr Kopeckého. Sigma byla v těchto fázích aktivnější. Ve 26. minutě mohl aktivitu korunovat brankou Nepožitek, ale brankář Bohemians jeho střelu na dvakrát chytil. A tak se ujali brankové aktivity hosté. Ve 32. minutě dorazil míč do odkryté brány Bálek po vyražené střele, 0:1. Domácí tým nesložil zbraně a v 38. minutě mohlo být vyrovnáno. Váhavého Radu obrali o míč Pulkert s Petrem, ten předložil míč Hrdlovičovi, ale Sňozík jeho střelu s námahou vyrazil na roh. Z něj se hlavou prosadil Šalamoun, ale brankář Klokanů kryl. Ve 40. minutě se osmělili opět hosté. Bálek se zastřeloval po centru Rychlíka. Varování nevzali domácí vážně. Ve 44. minutě odcentroval znovu Rychlík, jeho přetažený centr vrátil před branku Škoda a nekrytý Bálek uklidil míč do sítě bezmocného Černého, 0:2. Hráči Sigmy se již zřejmě viděli v šatně, když se hlavou po standardce Rychlíka prosadil do třetice Bálek, 0:3. Do 2. poločasu vstoupili domácí s Chmelíčkem na hrotu. První šanci však měli hosté. Černý si s hlavou Lukáše poradil. O tři minuty později si Černý skočil pro centr Vágnera. V 62. minutě měli domácí blízko ke snížení. Chmelíčkova střela našla jen hlavu jednoho z obránců. Odražený míč vrátil do pokutového území Hrdlovič, ale Chmelíček sám před Sňozíkem netrefil dobře míč a minul branku. V 69. minutě střílel technicky, ale vedle Bartek. V 74. minutě ještě centroval Řehák na Pulkerta, na roh míč odvrátil hostující Marek. O chvíli později všem zatrnulo, když se na zemi svíjel Chmelíček. Po ošetření utkání dohrál. Krátce před koncem si početná výprava fanoušků Bohemians vzpomněla i na Lukáše Hartiga, kterého pozdravili skandováním jeho jména. Skóre upravil na konečných 0:4 v 89. minutě hlavou Kuvajt po rohu Haška. „Měli jsme šance, neproměnili jsme je. Měl jsem potom trochu strach, naštěstí přišel šťastný gól Bálka. Radek Sňozík potom chytl dva góly, tam se zápas asi lámal. Těsně před přestávkou potom přišly další dva góly, které zápas rozhodly. Potom jsme zápas kontrolovali, řekl po utkání Zbyněk Busta, hostující trenér. „Velmi kvalitní soupeř, který hraje zaslouženě o první ligu. My jsme do tohoto utkání nastoupili až s moc velkým respektem. Soupeř měl převahu. Projevila se zkušenost některých hráčů Bohemians oproti nezkušenosti našich mladíků. Zápas byl rozhodnut v poslední čtvrthodince prvního poločasu. Ve druhém poločase soupeř kontroloval utkání a ještě po naší chybě vstřelil čtvrtý gól. Soupeři gatuluji k vítězství,“ řekl domácí trenér Radim Weisser Branky: 32., 44., 45. Bálek, 90. Kulvajt (Bohemians) Sigma „B“: Černý - Kopecký (46. Chmelíček), Hochmeister (14. Barcal D.), Formánek (K), Vepřek - Šalamoun (73. Řehák), Hrdlovič, Hořava, Pulkert - Nepožitek, Petr. Trenér: Radim Weisser Bohemians 1905: Sňozík - Lukáš (K), Rada, Adam, Rychlík - Růžička, Marek, Vágner, Kotyza (65. Hašek P.) - Bálek (70. Kulvajt), Škoda (59. Bartek). Trenér: Zbyněk Busta Rozhodčí: Damková - Lhoták, Vysloužil. Diváků: 1044