Sigma body nepřivezla

17.08.2004 / A tým

Jediná přesná střela Petra Pavlíka v 38. minutě utkání zajistila fotbalistům Slovácka v dohrávce druhého kola první ligy vítězství nad Sigmou Olomouc. FC Slovácko - Sigma Olomouc 1:0 (1:0) Celý úvodní poločas režírovali fotbalisté Slovácka vývoj utkání. Měli vytrvalou územní převahu a neustále zaměstnávali olomouckou obranu i brankáře Vaniaka. Trenér Uličný dal přednost rozestavení s třemi zkušenými zadáky Romanem Hubníkem, Kovářem a Kučerou. Ovšem už v první minutě využil volného prostoru nestřežený Polách, jenž mířil těsně vedle pravé tyče. Navzdory tlaku už ale obrana Sigmy hrála pozorně a většinu akcí stačila zastavovat před hranicí trestného území. Olomoucké útočné pokusy za první poločas se daly napočítat na prstech jedné ruky. Hosté zahrozili pouze dvakrát po Kobylíkových trestných kopech. Soustředěný obranný val Sigmy se podařilo překonat až v 38. minutě Pavlíkovi, jenž z 20 metrů napřáhl k tvrdé střele k tyči, proti níž byl Vaniak bezmocný. Po změně stran se Olomouc pokoušela o útočnější fotbal. Dostávala se sice mnohem častěji na polovinu soupeře, se zakončením ale měli fotbalisté Sigmy problémy. Zcela se vytratila hlavní úderná síla Hanáků, standardní situace. Větší aktivita hostů nabídla Slovácku mnohem nebezpečnější protiútoky. Nabídku ke zvýšení náskoku po Jarolímově akci lehkovážně zahodil v 59. minutě hbitý Petržela, který se před brankou špatně zorientoval. O větší tlak se Olomouc pokusila až v závěrečných dvaceti minutách. První vážnější situaci řešil domácí brankář Drobisz až v 73. minutě, kdy mířila přímá střela mezi tyče po Hubníkově hlavičce. K zakončení v bezprostřední blízkosti branky Slovácka se však útočníci Sigmy nedostali a nepřesná střelba z větší vzdálenosti ovoce nenesla. A tak se po úspěších proti Českým Budějovicím a v Poháru UEFA v Moldavsku už Sigmě do třetice v úvodu sezony otočit výsledek nepodařilo. Branka: 38. Pavlík. Rozhodčí: Puček - Wilczek, Kumstát. ŽK: Pospěch - Glos, Kovář. Diváci: 7547. Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek - Petržela, L. Jarolím, Polách, Pavlík, Čoupek (76. Kadlec) - Zb. Pospěch (90. Stajič), Nezmar (72. Kolář). Trenér: K. Jarolím. Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Kovář, R. Kučera - Randa, D. Kobylík (69. Bouška), P. Zbožínek, Hudec, Glos - Bednář (81. M. Hubník), Babnič (46. Schulmeister). Trenér: Uličný.