Sigma byla lepší, má jen bod

28.10.2011 / A tým

Ve 12. kole Gambrinus ligy hrál tým SK Sigma Olomouc v pražském Edenu proti Bohemians 1905. Trenér Zdeněk Psotka ve srovnání s předchozím kolem udělal hned čtyři změny v sestavě. Na lavičce zůstali Kučera, Petr, Schulmeister a Přikryl. V základní sestavě místo nich nastoupili Koutný, Navrátil, Heinz a Varadi. Hosté začali aktivněji, ale jejich střelecké pokusy v první desetiminutovce nebyly přesné. To domácí byli v této činnosti lepší hned napoprvé. Po chybě ve středu pole se dostali k protiútoku a střela Nešpora zapadla k tyčce. Sigmu to nesrazilo, stále byla aktivní a tlačila se dopředu. Jen domácí už mohli hrát zataženěji. Z dobré pozice střílel Hořava, ale těsně minul odkrytou část brány, Bajerův přímý kop zase nepřekvapil domácího gólmana. Povedlo se to až v poslední minutě první půle. Hořava si připravil míč ke střele a trefil se krásně k levé tyčce. Druhý poločas se hrál v olomoucké režii. Hanáci se snažili využívat každé možnosti k protiútokům, snažili se o častou střelbu. Do dobré pozice se znovu dostal Hořava, tentokrát ale mířil jen do připravených rukavic brankáře. Pak napřáhl ke krásně střele Heinz, ale domácího gólmana Sňozíka nepřekvapil. Převaha Sigmy byla velká, ale přes pozornou a důraznou obranu Klokanů se hosté i přes velkou snahu nedostávali tak často, jak by potřebovali. V 87. minutě se dostal k přetaženému centru Bajer, ale těsně minul levou šibenici. Minutu poté měl tutovou šanci střídající Klesnil. Jeho hlavičku po rohovém kopu Sňozík zázračně vyrazil. V nastaveném čase byl po druhé žluté kartě vyloučen Škerle. Bohemians 1905 – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1) Branky: 12. Nešpor – 45. Hořava. Rozhodčí: R. Hrubeš – Jiřík, Štěrba. ŽK: Jindřišek, Sňozík, Žižka – Škerle, Janotka, Heinz. ČK: 90. Škerle po 2. ŽK. Diváci: 1864. Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Žižka – Bartek (60. Růžička), Šumský (80. Budinský), Borek, Moravec – Nešpor (65. Bálek), Škoda. Trenér Pavel Medynský. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek – Bajer, Rossi, Hořava (88. Klesnil), Navrátil (70. Petr) – Heinz, Varadi (83. Schulmeister). Trenér Zdeněk Psotka. Střely na: 3:11 Střely vedle: 4:10 Rohy: 3:9 Fauly: 26:14 Ofsajdy: 2:1 Motokáry Olomouc v novém stylu