Sigma byla lepší, přesto prohrála

24.03.2010 / A tým

Gambrinus liga měla na programu jedenadvacáté kolo netradičně uprostřed týdne a Sigma na Andrově stadionu hostila Mladou Boleslav. V zápase plném nepřesností byla Sigma lepším mužstvem, přesto nezískala ani bod.
PŘEDPRODEJ NA LIBEREC Předprodej na odvetné utkání Ondrášovka Cupu SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec, které se hraje ve středu 7. dubna v 18.00 hodin, bude probíhat ve Fanshopu následovně. Od čtvrtka 25. do soboty 27. března pouze pro permanentkáře a od pondělí 29. 3. budou vstupenky volně v prodeji. Fanshop je otevřen Po-Pá 10 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.
Zdeněk Psotka nemohl v tomto zápase počítat s Pavlem Dreksou, jenž byl v posledním kole vyloučen. Distanc měli i hráči soupeře. Pro čtyři žluté karty nemohl nastoupit na straně boleslavských nejlepší střelec ligy Marek Kulič ani záložník Ondřej Kúdela. První poločas byl jasně pod taktovkou domácího týmu. Do modrých dresů odění Hanáci vedli již ve čtvrté minutě. Z poza pokutového území pálil Tomáš Janotka, jeho střelu tečoval Adrian Rolko a míč se dokutálel za bezmocného Šedu. Sigma v náporu pokračovala. Ve čtrnácté minutě přihrál Ordoš Petrovi a ten protáhl brankáře Šedu. V osmadvacáté minutě měla Sigma výhodu pokutového kopu. Adrian Rolko stáhl v pokutovém území Aleše Škerleho a sudi Zelinka ukázal na penaltovou značku. Rolkovi ukázal za jeho zákrok žlutou kartu, přestože na Letné se minulý týden za méně zjevný zákrok vylučovalo. Míč si uzmul útočník Pavel Šultes, směr jeho střely však brankář středa vystihl a míč vyrazil. Sigma nesložila zbraně a byla stále aktivnějším mužstvem. Z velké vzdálenosti zkoušel štěstí Ordoš, jeho přizemní pumelice skončila těsně vedle levé tyče boleslavské branky. Razanci za technický pokus vyměnil Ordoš za další dvě minuty. Ani tento pokus se ale neujal. Boleslavští si v prvním poločase vypracovali jedinou vážnější příležitost. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se dostal míč k mladičkému Zahustelovi, jeho dělovka šla těsně nad horní tyč Lovásikovy branky. Druhý poločas Sigma odstartovala opět velice dobře. Hned po rozehrání se vydal přímo k brance soupeře Michal Hubník, brankář Šeda musel proti jeho pokusu zakročit. Ve čtyřiapadesáté minutě měl na kopačce Michal Hubník další branku. Kličkou překonal brnakáře Šedu, jeho pokus z brankové čáry ale vykopával Hrdlička. V sedmapadesáté minutě Andrův stadion oněměl. Z levé strany hřiště nacentroval jedenadvacetiletý Sedláček a další mladík v dresu hostí Chramosta nikým neatakován uklidil míč za záda Tomáše Lovásika. Byl to nečekaný trest pro lépe hrající domácí mužstvo. Hra ztratila tempo i spád, šance ale měla opět jen Sigma. Šultes, Rossi ani Ordoš ale neměli seřízenou mušku a brankáře Šedu tak neohrozili. Trest v podobě druhé inkasované branky přišel šest minut před koncem. Tentokrát z pravé strany se valil na branku Sigmy Kalina, poradil si s Heidenreichem a překonal i brankáře Lovásika. "Utkání pro nás začalo hororově," přiznal kouč hostí Karel Stanner. "Podržel nás brankář Šeda. Ve druhém poločase se zlepšila hra zadní řady a nakonec přišly i góly. Jsme rádi, že jsme utkání dokázali otočit," hodnotil po zápase spokojený trenér. Přestože Sigma byla lepším mužstvem, nebyl trenér Psotka s hrou spokojen. "Naše hra byla hodně kostrbatá. Chyběla mi u hráčů víra v jejich schopnosti. Fotbal příliš koukatelný dneska nebyl," přiznal zklamaný trenér. Na právě probíhající kauzu vyvolanou střížkovskými Bohemians se však nevymlouval. "Hráči na tréninku i před zápasem vypadali velice dobře. Bylo to špatnou technikou, dělali jsme hodně chyb při zpracování míčů," všiml si Psotka. SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:0) Branky: 5. Rolko (vl.) - 57. Chramosta, 85. Kalina Rozhodčí: Zelinka - Novák, Santarius Diváci: 3931 Sestavy: SK Sigma Olomouc: Lovásik - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Bajer, Kaščák (86. Vašíček), Ordoš - Petr (58. Rossi), Šultes, Hubník (78. Schulmeister) FK Mladá Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Sylvestre, Mendy, Sedláček (57. Poláček) - Chramosta (89. Tafat), Táborský (80. Bořil)