Sigma dalšího slovenského soupeře porazila

27.06.2006 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili v dalším přípravném utkání sedmý celek uplynulého ročníku nejvyšší slovenské ligy AS Trenčín. V téměř domácím prostředí Slatinic, kde je hanácký tým na soustředění, chyběli trenéru Paličkovi stále zranění Jan Schulmeister, Michal Vepřek, Melinho a Martin Horáček, který začíná teprve individuálně trénovat. Lehce zdravotně indisponován nastoupil Michal Kovář a Ladislav Onofrej. SK Sigma Olomouc – AS Trenčín 2:1 (2 : 0) Sigma vstoupila do utkání výborně. Již ve 2. minutě se radoval ze vstřelené branky Aleš Chmelíček, který uklidil do sítě Trenčína odražený míč, 1 - 0. O tři minuty mohlo být skóre ještě vyšší, ale Aleš Škerle v ideální pozici netrefil standardku Onofreje. V 15. minutě se však stav již měnil. Pokutový kop za ruku bezpečně proměnil kapitán Sigmy Tomáš Randa, 2 – 0. O čtvrt hodiny později se ocitl sám před Hodálem v brance Trenčína Onofrej, jeho střela však trefila pouze boční síť. Po půlhodině hry se spustil lehký déšť, který zapůsobil na hráče Trenčína jako živá voda. Převzali aktivitu a dostávali se do šancí. Ve 31. minutě poprvé vážněji ohrozili branku Sigmy. Standardní situaci Trenčína však pohlídal brankář Vojáček, stejně jako o minutu později, kdy musel kontrolovat nebezpečnou hlavičku. Ve 34. minutě pálil tvrdě Lešták, Vojáček byl opět připravený. Do 2. poločasu nastoupily obměněné sestavy obou soupeřů. Na straně Sigmy se objevila nová jedenáctka pod vedením kapitána Michala Kováře. V 52. minutě se radovali hráči Sigmy potřetí, zbytečně. Kobylíkova branka nebyla uznána. Po střetu Schulmeistera s brankářem Hodálem pískl rozhodčí Adámek olomouckému útočníkovi faul. O deset minut později krotil střelu Chovance olomoucký gólman Blaha. V 76. minutě končí pěkná kombinace Sigmy střelou Rojky do brankáře Volešáka, který nahradil zraněného Hodála. Z následné akce zakončoval hlavou Schulmeister. Jeho hlavička byla tečovaná na roh. V 84. minutě se dočkali hosté. Centrovaný míč trefil přesně hlavou nikým nekrytý Štyvar, 2 – 1. Minutu před koncem mohl ještě zvýšit náskok Sigmy Jiří Barcal, jeho tvrdé hlavičce po centru Kobylíka chyběla přesnost. Sestava Sigmy v 1. poločase: Vojáček Randa (K)-Hubník R.-Komárek-Škerle Štěpán-Kaščák-Rýdel-Onofrej Chmelíček-Hubník M. Sestava Sigmy ve 2. poločase: Blaha König-Kopecký-Hudec-Barcal J. Janotka-Kovář-Kobylík-Pulkert Rojka-Schulmeister V. Branky: 2. Chmelíček, 15. Randa (p.k.) - 84. Štyvar.