Sigma deklasovala Drnovice, přesto je čtvrtá

28.05.2005 / Od fanoušků

Fotbalová Olomouc uzavřela v perném sobotním odpoledni ligový ročník 2004/2005 přesvědčivým vítězstvím nad Drnovicemi v poměru 4:1 a v konečném účtování obsadila pěkné čtvrté místo, pouhé dva body za druhou Slávií a třetími Teplicemi.

Mužstvo Petra Uličného mělo před závěrečným kolem karty jasně rozdány. Sigma musela bezpodmínečně porazit celek z jihomoravské vísky a zároveň doufat v zaklopýtnutí Slávie či Teplic. Bohužel ani pražská Letná, ani ostravské Bazaly nejsou v poslední době žádnými nedobytnými tvrzemi. Jak Sparta, tak Baník se dnes k hostům zachovali vskutku bohorovně a na cestě za poháry jim příliš velký odpor nekladli. Dáreček v podobě tří bodů si Slávie i Teplice s radostí převzali a tak na Sigmu zbývá pouze letní Interpohár. V něm si na začátku července zahrajeme s vítězem souboje polského a moldavského zástupce, v případě postupu bychom ve 3.kole narazili na celek z Německa (možná Dortmund).

Sigma zahájila poslední zápas tohoto ročníku vlažně. Hráči se v úmorném vedru chvíli hledali a tak míč častěji putoval přes hráče v červených dresech. Po klidných deseti minutách však domácí šlápli do pedálů a hostům začalo být vedro nejen kvůli pětatřicetistupňové teplotě. Ve 12. minutě prošel pěkný centr Glose až na zabíhajícího Michala Hubníka, ten však míč mezi tři tyče usměrnit nedokázal. V zápětí dal o sobě vědět i útočný mozek Sigmy – David Kobylík, ale žádný z jeho centrů adresáta nenašel. V 18. minutě při svém útočném výpadu vnikl do šestnáctky soupeře Radim Kučera, obránce Ševinský ho v době, kdy již Radim nebyl v přímém ohrožení drnovické branky, hloupě poslal k zemi a sudí Matějek měl jasno. Penalta. Míč si postavil David Kobylík a svým čtvrtým gólem sezóny poslal domácí do vedení. Kollár sice vystihl směr, ale na precizně umístěný míč nedosáhl. V zápětí vyřešil nebezpečně vyhlížející výpad Fumaky pozorný Vaniak, který včasným vyběhnutím možnou příležitost Drnovic přeťal. Ve 28. minutě se do šance znovu dostali domácí. Bednář hlavou prodloužil na rozběhnutého Hubníka, ten svedl sprinterský souboj se Ševinským, hostující brankář Kollár ovšem skvěle přečetl hru a míč před uhánějící dvojičkou odkopl do bezpečí. O tři minuty později kopal zajímavý přímák drnovický Onofrej, ale zhruba ze dvaceti metrů zeď neobstřelil. O další tři minuty později se již hosté radovali. Agilní Onofrej vyslal brazilského středopolaře Fumaku, ten předběhl kapitána Kučeru a parádní ranou do vinklu vyrovnal. Olomoucký lodivod dlouho neváhal, nechal rychle rozvičit mladou naději Filipa Rýdela a ještě deset minut před pauzou jej vyslal na plac místo nevýrazného Bednáře. Sigma stáhla hru ze tří útočníků pouze na dva. Na hrot se vysunul do té chvíle zatažený Peter Babnič a Rýdel zaujal jeho místo vedle Radka Špiláčka. Bleskový tah kouče Uličného přinesl své ovoce ještě do přestávky. Sigma vytěžila další rohový kop, na který naběhl Radim Kučera. Jeho gólovou ránu stihl Kollár pouze vyrazit před sebe, kde Roman Hubník neměl mnoho práce a balón vrátil do sítě. V zápětí ještě pokoušel střelecké štěstí Tomáš Randa, ale rána mu příliš nesedla, a tak poločasový rezultát zněl: Sigma – Drnovice 2:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí fotbalisté značně uvolněněji. Hráči, kteří si v kabině zjistili průběžné a pro ně nepříznivé stavy z okolních stadiónů, odhodili nervozitu a začali produkovat vskutku líbivý nátlakový fotbal, který diváci častovali hlasitým potleskem. V 50. minutě se hostující gólman Kollár dostal do svízelné situace po hodně divoké malé domů, v posledním okamžiku však stačil míč odkopnout alespoň na tribunu. V 57. minutě se již natěšení domácí příznivci dočkali. Jako obvykle aktivní David Kobylík vyslal do uličky na hraně ofsajdu pohybujícího se Babniče, ten si balón po kraťoučkém sprintu zasekl, nechal projet křižujícího obránce a chladnokrevně, tváří v tvář Kollárovi, zavěsil – 3:1. Poslední naděje hostů na jakýkoliv bodový zisk definitivně zhasly a na hřišti tak existovalo pouze jediné mužstvo – Sigma Olomouc. V 64. minutě centroval z pravé strany Babnič, ale Kovář houštinu těl nepropálil. Následovalo několik centrovaných míčů, Sigma útočila zleva (Kobylík) i zprava (Randa), ale do vyložených šancí se dostávala jen sporadicky. Přesto to stačilo na pohodlné kontrolování hry, Drnovice již na kvalitní útok neměli dostatek sil. V 80. minutě vyslal Kobylík do velké šance opět Babniče, ten si špičkou kopačky obhodil Kollára, ale zároveň upadl a tak balón, který mohl v pohodě zamést do prázdné brány, nakonec skončil zásluhou hostující obrany v zámezí. V 87. minutě se po dlouhé době hrálo před Vaniakem, Adamec z prakticky nulového úhlu vystřelil a málem zaskočil olomouckého Čaroděje. Míč prosvištěl podél brankové čáry do autu. V době, kdy se již nastavovala první minuta, se Drnovice dočkaly fotbalové rukavice. Kučera vyslal do sólového nájezdu Schulmeistera a ten potupnými Kollárovými jesličkami završil účet utkání na 4:1.

I přes jasnou sobotní výhru si Hanáci v tabulce nepomohli. Jejich hlavní konkurenti o evropské poháry totiž rovněž nezaváhali a tak na nás zbyla nepopulární bramborová medaile. Ovšem i čtvrtá pozice má své kouzlo. Klub bude nasazen do 2.kola letního Interkontinentálního poháru, ve kterém na nás mohou čekat vskutku zajímaví soupeři. A koneckonců, vítěz Intertota postupuje do 1.kola poháru Uefa, to nezní špatně…

Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!