Sigma derby zvládla, porazila doma Brno

28.09.2013 / A tým

Moravské derby SK Sigma Olomouc versus Zbrojovka Brno se hrálo dnes na Andrově stadionu. Trenér Hanáků Martin Kotůlek udělal v základní sestavě dvě změny, vrátil se do ní uzdravený Martin Doležal, od začátku hrál také Šimon Falta. Před zápasem dostal záložník Jan Navrátil na památku stovky odehraných zápasů v lize za SK Sigma dres a mohlo se začít. Úvod zápasu byl opatrný z obou dvou stran, ani jeden z mančaftů nedokázal najít skulinku v defenzivě soupeře. Aktivnější byli domácí, ale ze hry ani standardek se jim nedařilo v první půlhodince duelu ohrozit brněnského gólmana. Do pauzy se stav nezměnil. Jinak to mohlo být v úvodu druhého poločasu. Zdálky napřáhl Javůrek, jeho jedovatou ránu brněnský gólman tak tak vyrazil. To bylo v 52.minutě. O čtyři minuty později centroval zleva Vepřek, Doležal na první tyčce hlavičkoval nad. Po hodině hry už se mohl stav měnit. Ale při hostech stála „vyšší“ moc. Nejprve Ordoš hlavičkoval do tyčky, míč chtěl uklidit do prázdné Doležal. Pernica ho fauloval, sudé Jech odpískal penaltu, ale brněnskému hráči dal pouze žlutou kartu! Pokutový kop potom Ordoš neproměnil. Vzápětí se hnal sám do vápna Falta, ale místo střel to seknul a o míč přišel. V 68.minutě své penaltové zaváhání Ordoš odčinil. Rozehrál akci do strany, naběhl si do vápna a centr Navrátila poslal hlavou do sítě. O devět minut později mohl přidat druhou branku Varadi, po přihrávce Vepřka trefil ranou z voleje jen nohu reflexivně zasahujícího brankáře. Mr. Salto se dočkal v 82. minutě. Po brejku mu dal ideální příhru Navrátil, Vari udělal gólmana a pohodlně zasunul do prázdné. SK Sigma Olomouc – Zbrojovka Brno 2:0 (0:0) Branka: 68. Ordoš, 82. Varadi. Rozhodčí: Jech – Urban, T. Kovařík. ŽK: Hyčka, Pernica. Diváci: 4411. SK Sigma: Blaha – Vidlička, Škerle, Koutný, Vepřek – Karaš, Houska (88. Wijlaars), Ordoš, Javůrek (64. Navrátil) – Falta, Doležal (76. Varadi). Trenér Martin Kotůlek. Brno: Hladký – Janotka, Buchta, Pernica, Hyčka – Pašek (73. Markovič), Glaser (64. Glaser), Frejlach, Fischer, Skalák (85. Lutonský) – Kroupa. Trenér Václav Kotal. Střely na: 9:2 Střely vedle: 5:2 Rohy: 4:6 Fauly: 15:15 Ofsajdy: 1:1

4. kolo: Sigma hraje doma proti Brnu4. kolo: Sigma hraje doma proti Brnu