Sigma dnes stihla odehrát dvě utkání

08.07.2006 / A tým

Poslední prověrkou Sigmy před pondělním odjezdem na herní soustředění do Rakouska byly dva nedělní zápasy. Ráno první část týmu porazila Třinec na jeho půdě 5 – 1, odpoledne podlehla druhá část Dubnici taktéž na hřišti soupeře 4 – 3. Do Rakouska odcestuje 23 hráčů. O složení hráčské části se rozhodne trenér Palička až v průběhu neděle. Jistá je již absence Honzy Schulmeistera, který je nemocen. Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc 1 – 5 (0 – 3) V prvním utkání Sigma bez problémů porazila Třinec 5 – 1. Ve 23. minutě zahájil střelbu do domácí sítě Pulkert po centru Onofreje. Ve 37. minutě využil přihrávky Kobylíka Onofrej a bylo 0 – 2. O dvě minuty později uzavřel na poločasových 0 – 3 opět Pulkert, tentokrát po centru Janotky. Ve 2. poločase se trefil nejprve v 62. minutě Vojta Schulmeister po centru Onofreje a v 75. minutě z pokutového kopu po faulu na Janotku Kobylík, 0 – 5. Na konečných 1 – 5 z pohledu domácích snížil v 75. minutě také z penalty po faulu Hudce Kořínek. Branky: 78. Kořínek (p.k.) - 23. a 39. Pulkert, 37. Onofrej, 62. Schulmeister V., 75. Kobylík (p.k.) Sestava Sigmy: Vojáček (46. Černý) Randa-Komárek-Hudec-Barcal J. Janotka-Kovář-Kobylík-Onofrej Rojka-Pulkert (46. Schulmeister V.) Ve druhém zápase cestovala Sigma na Slovensko. V Dubnici ji čekal nad míru zdatný soupeř. Zřejmě nejsilnější z předchozích v právě probíhající letní přípravě. Pro domácí bylo utkání generálkou na nejvyšší soutěž a bylo to znát. Zatímco Sigma je stále v plné zátěži a převážela hned pětici hráčů auty z Třince, domácí již jen dolaďují formu na 1. ligové kolo s Interem Bratislava. FK ZTS Dubnica – SK Sigma Olomouc 4 – 3 (2 – 1) Domácí vstoupili do utkání podstatně lépe. Za vytrvalého deště dobře kombinovali a oplývali pohybem. Byli rychlejší i techničtější. Než se hráči Sigmy stačili probrat z cesty, prohrávali 2 – 0. V 9. minutě se měnil stav utkání po hlavičce Špendly, který se prosadil po rohovém kopu. O tři minuty později to bylo 2 – 0, když se opět hlavou prosadil po standardní situaci Jonáš. Sigma se dostala do zakončení až po čtvrthodině hry. Centr Königa však nadzvedl těsně před Chmelíčkem jeden z obránců a Štěpán dobíhající na zadní tyč netrefil branku. Ve 20. minutě pálil tvrdě Pleva, Lovásik vyrážel. Ve 21. minutě se dočkala Sigma. Škerle vybídl přihrávkou Königa, ten se zbavil obránce a přesným centrem tentokrát již Chmelíčka našel a ten nohou usměrnil míč za záda Holce, 2 – 1. Ve 23. minutě vyrážel Ižvoltovu střelu Lovásik. Sigma zatlačila svého soupeře až v závěru poločasu. Ve 37. minutě sklepl Michal Hubník míč Kaščákovi, jeho tvrdá střela skončila sražena rohovým kopem. Ten zahrál perfektně König, ale hlavička Škerleho skončila pouze na břevně a následná dorážka Štěpána opět rohovým kopem. Z něj zakončoval Škerle, ale jen do brankáře, který musel vyrážet opět na roh. Ve 42. minutě ještě zahrozil domácí Ižvolt, ale Lovásik jeho střelecký pokus kryl. „Měli jsme velice vlažný začátek, který znamenal dvě inkasované branky. Soupeř vyhrál poločas naprosto zaslouženě,“ ohodnotil první část hry trenér Vlastimil Palička. Úvod 2. poločasu měl však stejný průběh jako ten první. Ve 49. minutě se parádně k tyči Blahovy branky trefil Bruško a bylo 3 – 1. O dvě minuty mohlo být ještě hůř. Filo se protáhl kolem Krajčoviče, ale v „samostatném nájezdu“ minul. V 54. minutě však již udeřilo. Ižvolt se na zadní tyči dočkal nečekaného centru a sám před Blahou nezaváhal, 4 – 1. Útočné duo Sigmy Hubník – Chmelíček nemělo svůj den a tak došlo v 59. minuty ke střídání. Nově příchozí Vojta Schulmeister a Martin Pulkert přinesli na hřiště podstatně více vzruchu. Po deseti minutách pobytu na hřišti vlétl Pulkert do pokutového území domácích, byl faulován brankářem, ale rozhodčí střet neposoudil jako penaltový. Pulkert nečekal, zvedl se a snažil se situaci dohrát, byl však gólmanem Kolmokovem znovu faulován. Tentokrát se již penalta pískala. Filip Rýdel ji s jistotou proměnil a dostal svůj tým opět do hry, 4 – 2. V 77. minutě využil zaváhání obrany Sigmy Kuzma, jeho lob sice přeletěl Blahu, ale minul branku. Závěr poločasu byl však především o tlaku Sigmy. V 80. minutě vlétl do pokutového území Dubnice opět rychlonohý Pulkert, byl sražen, ale rozhodčí už zřejmě nenašel odvahu písknout penaltu. V 85. minutě zahrál precizně standardu König, Rýdlovu hlavičku Kolmokov jen vyrazil, na dorážku Schulmeistera již neměl nárok, 4 – 3. V 90. minutě se do míče opřel levou nohou König. Jeho tvrdou střelu tečoval jeden z obránců a brankář jen s velkým úsilím vyrazil na roh. Z následného závaru skončil míč u Krajčoviče, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti trefila brankáře do hlavy! Sigma si tak ze Slovenska odvezla těsnou porážku 4 – 3. Fotografie z utkání přineseme v pondělí v sekci Fanzona-Galerie. Branky: 9. Špendla, 12. Jonáš, 49. Bruško, 54. Ižolt – 21. Chmelíček, 69. Rýdel (p.k), 85. Schulmeister V. Sestava Sigmy: Lovásik (46. Blaha) Škerle-Hubník R.-Krajčovič-Vepřek König-Kaščák-Rýdel-Štěpán Chmelíček (46. Pulkert)-Hubník M. (46. Schulmeister V.)