Sigma dohrávala bez vyloučeného Cahy

11.05.2003 / A tým

Sigma dohrávala bez vyloučeného Cahy Fotbalisté Teplic se po pěti kolech bez vítězství dočkali tříbodového zisku proti Olomouci po výsledku 3:1. Zlom v utkání znamenalo třicet minut před koncem vyloučení Roberta Cahy a následná proměněná penalta Pavla Verbíře na dva nula. Teplice - SK Sigma Olomouc 3:1 (1:0) Hned v úvodní minutě se po chybě teplické obrany dostal do rychlého brejku Vlček, ale volného Kučera po jeho přihrávce trefil ve vyložené pozici jen nohy padajícího Poštulky. Na druhé straně se po Tesaříkově centru probil mezi obránce důrazný Zelenka, ale vystřelil ale jen do dobře postaveného Vaniaka. V 9. minutě se již měnilo skóre. Verbíř vybojoval zdánlivě ztracený míč pro Kolomazníka, ten nacentroval míč do šestnáctky Voříškovi, který vrátil míč zpátky před olomouckou branku, kde její zadáci chybovali a osamocený Zelenka z malého vápna hlavou poslal míč do branky. Po čtvrthodině hry se prezentoval pěknou střelou za hranici šestnáctky aktivní Vlček, ale trefil jen pozorného Poštulku. Aktivně hrající hosté i nadále více zaměstnávali obranu domácích a ve 22. minutě po Reiterově přiťuknutí na nabíhajícího Rozehnala se vyznamenal brankář Poštulka. Ve 34. minutě se po rychlé akci Kolomazníka s Verbířem dostal posledně jmenovaný do dobré šance, ale v rozhodujícím momentu si míč ukopl. V závěru prvního poločasu si ještě Vlček pohrál s Leitnerem, ale jeho střelu k tyči Poštulka chytil. Po změně stran udávali tempo Olomoučtí. Ve 49. minutě Siegl dobře vypálil z 20 metrů, ale jeho střele scházel asi metr. V 61. minutě po vyšachování olomoucké obrany měl na kopačce gól Kolomazník, ale jeho střelu z malého vápna reflexivně vyrazil gólman Vaniak a následnou dorážku Verbíře zastavil na brankové čáře rukou hostující Caha. Rozhodčí Zejda hráče vyloučil a nařídil pokutový kop, který sám Verbíř proměnil. V 66. minutě se vydal na výlet na polovinu soupeře stoper Hunal, který si narazil míč s Verbířem a technickou střelou poslal míč přesně k levé tyči. I bez jednoho muže v poli se však hosté dále snažili o aktivní hru a zásluhou Reitera se jim podařilo vstřelit po chybě gólmana Poštulky v 72. minutě čestný úspěch. Domácí však pokračovali v dobré hře a po střelách Kolomazníka, Rilkeho trefili konstrukci branky a Verbířovu střelu skvěle vytáhl Vaniak, stejně jako i sólo mladého Rilkeho pět minut před koncem. Vítězství Teplic bylo zasloužené, které mohlo být daleko vyšší, nebýt vynikajícího gólmana Vaniaka, který zachránil Olomouc od debaklu. Branky: 9. Zelenka, 62. (pen.) Verbíř, 66. Hunal - 72. Reiter. Rozhodčí: Zejda - Filípek, Tulinger. ŽK: Hunal - Zbožínek. ČK: 61. Caha. Diváků: 2989. Teplice: Poštulka - Lengyel, Rada, Hunal (71. Gabriel), Leitner - Kolomazník, Voříšek, Horváth, Tesařík (66. Doležal) - Verbíř (80. Rilke), Zelenka. Trenér František Straka. Olomouc: Vaniak - Zbožínek, Hubník (12. Siegl), Rozehnal, Caha - Kučera, Špiláček, Kováč, Černý (55. Urbánek) - Vlček (68. Rojka), Reiter. Trenér Petr Uličný. Zdroj: čtk