Sigma dohrávala v devíti lidech

02.09.2001 / A tým

Sigma dohrávala v devíti lidech Sigma vyrazila k utkání 5. kola Gambrinus ligy do Blšan bez záložníka Aleše Urbánka, ten byl za špatnou výkonnost a neprofesionální přístup přeřazen do béčka. Nastoupit navíc nemohl ani nemocný obránce David Rozehnal, kterého ze soboty na neděli postihly zvýšené teploty. BLŠANY - SIGMA 3:1 (1:1) Hned v úvodu zápasu navíc přišel tým Leoše Kalvody o dalšího hráče, obránce David Kotrys fauloval pronikajícího útočníka domácích a byl vyloučen. Na hřišti ale přesilovka domácích nebyla vůbec znát. Oslabená Sigma v prvních dvaceti minutách Blšany k ničemu nepustila. Sigma rozhodně jen nebránila, ale k důraznému zakončení se nemohla dostat ani z rohových kopů ani ze standardek nebo ze hry. Brankář Vaniak měl znovu několik dobrých zákroků. Dvakrát míč perfektně vyrazil na brankové čáře vždy po standardkách, které jsou na malém blšanském hřišti pokaždé nebezpečné. To se potvrdilo ve 40. minutě. Na trestný kop zprava nejvýše vyskočil Hogen a hlavou skóroval. Dvě minuty na to kopala Sigma trestný kop z přijatelné vzdálenosti. Sieglovu bombu ale srazila zeď. Po chvíli vyskočil na Sieglův roh hlavou Hapal a hlavou srovnal. Ještě v nastaveném čase šel na branku sám Krohmer, ale jeho rána šla těsně vedle. Druhou půlku zahájily Blšany dvojicí rohových kopů, ale Vaniakovu bránu neohrozili. Stejnou možnost měli i hosté, ale ani oni se po rohu k zakončení nedostali. Sigma v deseti organizovanou obranou hru domácích eliminovala, v okolí šestnáctky utvořila neprostupnou zeď. V 64. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Krohmer a Sigmě už na hřišti chyběli dva hráči. V 67. minutě kopl Souhrada Látala bez míče, rozhodčí nechal pokračovat ve hře, když hostující hráči začali bouřlivě protestovat a Hogen dal druhou branku Blšan, která byla uznána. V 85. minutě pak přidal třetí branku Blšan po chybě obrany Vladyka. V nastaveném čase mohl snížit Vlček, ale sám před bránou trefil jen nohu gólmana. Branky: 40. a 67. Hogen, 85. Vladyka - 44. Hapal. Rozhodčí: Řehoř. ŽK: Sourada - Kobylík, Krohmer. ČK: 4. Kotrys, 64. Krohmer po 2. ŽK. Diváků: 2238. Blšany: Obermajer - Vorel, Tichota, Drobný, I. Zbožínek - Devátý (46. Vladyka), Velkoborský, Zákostelský, Šelicha - Hogen, Sourada (78. Pešír). Trenér Miroslav Beránek. Sigma: Vaniak - Látal, Krajčovič (74. Špiláček), Kováč, Kotrys - Kobylík (76. Vlček), Siegl, Zbožínek, Krohmer - Hapal, Rojka (51. Mucha). Trenér Leoš Kalvoda. Hanácký a středomoravský den, 27. 8. 2001