Sigma dokázala zvládnout zápas se Synotem, v tabulce

30.07.2001 / A tým

Sigma dokázala zvládnout zápas se Synotem, v tabulce zvýšila náskok na třetí Příbram Fotbalisté Sigmy v utkání 25. kola Gambrinus ligy porazili Synot. Výhrou tým zvýšil odstup v tabulce na Příbram na rozdíl tří bodů. Sigma Olomouc - Synot 3:2 (2:1) Po padesáti sekundách fauloval brankář Bureš Míla a Synot kopal penaltu. Tu Soldán proměnil. Za pět minut bylo srovnáno. Soldán nastavil Sieglovi před vápnem nohu, dostal žlutou a Sigma kopala trestňák. K míči se postavil Hapal, trefil k levé tyči. Pak už na hřišti dominovali domácí. Ve 27. minutě Hapal nesklepl do brány přihrávku Urbánka. Vzápětí napálil Vlček pravou tyč, dorážku Hapala srazila obrana na roh. Po jeho rozehrání fauloval Rozehnala Abrahám a rozhodčí odpískal pokutový kop. Na ty je specialitou v Olomouci Kovář, který poslal Sigmu do vedení. To mohlo být pasé ve 36. minutě. Rozehnal poslal špatnou malou domů, číhající Míl obešel Bureše, trefil však jen tyč. Půli ukončilo Hapalovo břevno z trestňáku. Do druhé půle Sigma vyměnila modré dresy červenými a už za osm minut bylo rozhodnuto. Vlček utekl Veselému, přihrál Hapalovi, který bez problémů uklidil míč do brány. V 70. minutě poslal Kobylík mezi beky Hapala, tomu v poslední chvíli ukopl míč Soldán. V posledních deseti minutách Synot zazlobil a v 84. snížil po přímém kopu Veselý. V nastaveném čase ještě zazdil tutovku Urbánek. Branky: 6. a 53. Hapal, 34. (pen.) Kovář - 1. (pen.) Soldán, 84. Veselý. Rozhodčí:Marada - Tulinger, Talpa. ŽK: Bureš - Abrahám, Soldán. Diváků: 7563. Sigma:Bureš - Kučera, Kovář, Rozehnal - Špiláček, Kováč, Siegl (62. Mucha), Urbánek - Vlček, Hapal (75. Rojka), Kobylík (89. Kotrys). TrenérLeoš Kalvoda. Synot: Drobisz - Soldán - Abrahám (67. Kopačka), Homér, Veselý - Hlahůlek, Vajda (75. Kowalík), Němčický, Polách - Malár, Míl. Trenér František Komňacký. Olomoucký den, 23. 4. 2001