Sigma doma opět remizovala

31.08.2009 / A tým

Vyrovnaný zápas nabídla pondělní televizní dohrávka Sigmy Olomouc s pražskou Spartou. Hosté šli sice do vedení brankou ze standardní situace, Sigma však ve druhé půli vyrovnala a ve druhém poločase sahala i po třech bodech. Zůstalo však jen u vyrovnání. Sigma tak po remíze 1:1 ztratila doma další dva body. Zdeněk Psotka opět rotoval se sestavou. Místo na lavičce tentokrát zbylo na Michala Ordoše, Lukáše Bajer a Tomáše Janotku. Nehrál ani Michal Hubník. "Je zraněný, nemohl hrát. Koleno ho do zápasu nepustilo," vysvětloval Hubníkovu absenci Psotka. První půli byla aktivnější Sparta. Olomouckou obranu zlobily zejména kolmé přihrávky na rozběhnutého Bony Wilfrieda, tyto požáry ale Hanáci v čele s Alešem Škerlem sithli hasit. Ve čtyřiadvacáté minutě šla Sparta do vedení. Standardní situaci zahrával záložník Sparty Martin Zeman. Míč poslal na hlavu Romana Hubníka, který obloučkem překonal brankáře Drobisze. Druhý poločas vyzněl lépe pro Sigmu. Hrála více do těla, komplikovala Spartě rozehrávku a brzy vytěžila i vyrovnání. Ordoš byl na hřišti sotva pět minut, když napřáhl ze dvaceti metrů. Míč zaplul až za záda Jaromíra Blažka a Sigma srovnala se Spartou krok. Další branku vstřelila Sigma o dvě minuty později. Pavel Šultes prostřelil vyběhnuvšího brankáře Blažka, sudí Jílek však branku Sigmě pro ofsajd neuznal. Sigma Spartu tlačila, kýžená branka znamenající vítězství však nepřišla. "Byl to zápas dvou poločasů. V první půli jsme byli lepší, hráli jsme atraktivně a zodpovědně. Vytvářeli jsme si šance. Ve druhé půli převzala tyto atributy Sigma Olomouc. V závěru se nám pak podařily nějaké brejky, ale bez gólového zakončení," řekl po zápase Josef Chovanec. "Chtěli jsme zjednodušit hru. Bylo tam ale moc pasivních přihrávek a málo vyhraných osobních soubojů. Pouštěli jsme zadarmo Spartu do brejků," zhodnotil utkání Zdeněk Psotka. "Úvod jsme hrozným způsobem zaspali, proto nemáme tři body, které jsme chtěli," dodal smutný kouč. SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 1:1 (0:1) Branky: 73. Ordoš - 24. Hubník Diváci: 6636 Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Marek ŽK: Otepka, Petr - Hubník, Vacek, Kušnír Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Kaščák, Otepka - Petr (72. Janotka), Hořava (74. Bajer), Štěpán (68. Ordoš) - Šultes AC Sparta: Blažek - Řepka, Pamič, Hubník, Kušnír - Žofčák, Zeman (88. Hoheneder), Kovba, Vacek (90. Kucka) - Wilfried, Kadlec (60. Kalouda)