Sigma doma opět ztratila body

22.09.2002 / A tým

Sigma doma opět ztratila body Fotbalistům SK Sigma Olomouc se doma nedaří. Po prohře s Brnem v pátém kole (1:2) ztratili Hanáci další body. Tentokrát v sedmém dějství Gambrinus ligy remízovali s Hradce Králové jedna jedna. Navíc stejně jako proti Brnu hráli přesilovku. Půl hodiny hosté totiž postrádali vyloučeného Boušku. Jenže se zataženou obranou si Sigma rady nevěděla.... SK Sigma Olomouc - Hradec Králové 1:1 (0:1) Sigma začala zápas vlažně a rychle za to také pykala. V 10. minutě využili hosté zbytečnou ztrátu míče hanáckého týmu v rychlý výpad, Kraus se prohnal kolem zkamenělého Špiláčka a prostřelil brankáře Vaniaka. Ani poté se domácí z letargie neprobrali. Začali se zvedat až po půlhodině hry. Ale k ohrožení branky Hradeckých se nedostávali. jedinou šanci měl po Zbožínkově centru zprava Reiter, ale na první tyči míč netrefil dobře. Druhou půlku začala Sigma z mnohem větším důrazem a aktivitou. Ve 49. minutě načechral zprava Putík, Reiter se položil do vzduchu, ale brankář Podhajský jeho střelu z voleje k pravé tyčce lapil. V 51. minutě se domácí dožadovali penalty za faul na Siegla. Ta nepřišla, ale po minutě se Sigma konečně dočkala branky. Po přímém kopu se dostal k odraženému míči Kučera a z otočky prostřelil brankáře Podhajského. V 60. minutě vyfasoval po faulu na Siegla druhou žlutou kartu Bouška a hosté šli do deseti. Jenže to Hradci paradoxně prospělo. Hosté se zatáhli před vlastní vápno a houštinu těl Sigma těžko překonávala. V 69. minutě mohl sudí písknout penaltu za faul na Rojku, ale domácí se opět rozčilovali marně. Sigma si sice usilovně snažila procpat balón do střelecké pozice, ale ke změně skóre ve svůj prospěch už se nedostala. Branky: 52. Kučera - 10. Kraus. Rozhodčí: Bejlek - Filípek, Pokorný. ŽK: Kučera, Špiláček - Lukáš, Bouška, Podhajský. ČK: 60. Bouška (Hradec). Diváků: 4260. Sigma: Vaniak - Špiláček (34. Zbožínek), Rozehnal, Kučera, Caha (46. Rojka) - Putík, Černý (73. M. Ekwueme), Siegl, Kováč, Urbánek - Reiter. Trenér Bohumil Páník. Hradec Králové: Podhajský - Kubeš, Lukáš, Zemánek, Kalousek - Krmaš, Zoubek (68. Juračka), Vaniš, Klapka (90. Kříž), Bouška - Kraus (63. Lesák). Trenér Petr Uličný. Olomoucký den, 16. září 2002