Sigma doma opět zvítězila, už je dvanáctá

22.10.2006 / A tým

Do druhé třetiny 1.Gambrinus ligy vstoupila olomoucká Sigma zápasem proti Mostu. Především ve druhé půli předvedla nejlepší výkon probíhajícího ročníku a zvítězila brankami Janotky a Randy 2:0. Do základní sestavy Sigmy se po zotavení z naštípnutí lopatky vrátil Hartig a vytvořil útočnou dvojici s Melinhem. Obě mužstva vstoupila do utkání plna elánu a zdobila je příkladná bojovnost. Hra byla poměrně vyrovnaná, přičemž se ani jednomu mužstvu nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce nadějně vypadající akce. Tu největší měl v 17.minutě Jendruščák, který se dostal až za obránce Sigmy a lehce přešel i přes Vojáčka. Když už mu zbývalo jen zavěsit do prázdné sítě, strážce olomoucké brány zmobilizoval síly a s velkým štěstím se mu podařilo Jendruščáka odzbrojit. Nepříjemnost potkala olomoucké pár vteřin před koncem poločasu, když musel pro svalové zranění střídat do té doby výborný Onofrej. Šest minut po návratu hráčů ze šaten se skore poprvé měnilo. Melinho převzal po Onofrejovi maršálskou hůl, oproti prvnímu poločasu výrazně zlepšil svůj výkon a byl i u zrodu gólové akce. Vybojoval míč ve středu pole, nalevo našel Štěpána, který odcentroval do pokutového území. Míč se dostal okolo Hartiga až k Janotkovi, jehož střela do Vaniakova protipohybu rozvlnila síť. V Tomášově ligové kariéře poprvé. Gól zcela změnil obraz hry a Sigma začala svého soupeře ve všech směrech přehrávat. Druhou branku zařídil opět Janotka zažívající svou dosud nejúspěšnější sezonu. Získal míč u pravé lajny, přesným centrem našel Randu a ten krásnou hlavičkou překonal exolomouckého Vaniaka. V tu chvíli již nikdo nepochyboval o vítězství domácích a natěšené publikum čekalo na další góly. Ochozy se radovaly ještě jednou a to v 90.minutě, kdy střídající Pulkert kopl míč na malé vápno a obránce Mostu jej uklidil do sítě. Pomezní však mával ofsajd a hlavní Příhoda branku neuznal. Negativním rysem utkání byla extrémní tvrdost mosteckého týmu. Přestože sudí byl k některým tvrdým zákrokům benevolentní, odváží si Most pět žlutých a jednu červenou kartu. Tu obdržel bez předchozího žlutého varování Prášil za faul na Pulkerta. Závěrečnou děkovačku si hráči i diváci dlouho vychutnávali. Sigma zvítězila sice "jen" 2:0, ale je to nejvyšší výhra sezony. Nidko na Hané nepochybuje, že cesta nastoupená trenérem Petrželou je správná.