Sigma doma remizovala s Boleslaví

21.04.2013 / A tým

Ve čtyřiadvacátém kole Gambrinus ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti Mladé Boleslavi. Hanáci předchozí tři utkání nejvyšší soutěže prohráli, v boji o čelní pozice tabulky dnes potřebovali zabrat. Po prvním poločase Sigma prohrávala nula dva, po přestávce stačila už jenom srovnat. Trenér Roman Pivarník musel udělat ve složení základní sestavy několik změn. Jan Navrátil je v trestu na jeden zápas za čtvrtou žlutou, zdravotní stav do zápasu nepustil Martina Šindeláře ani Jana Schulmeistera. Poprvé v základní sestavě hráli v ligovém utkání Jan Javůrek a Adam Varadi. Záhy po startu zápasu mohla jít Sigma do vedení. Ránu Ordoše z tutové pozice v 1. minutě vyrazil brankář, následná dorážka Varadiho šla nad. Hosté byli v prvním náznaku šance úspěšnější. Pokus o střelu Mareše byl tečován k Nešporovi, který se trefil hlavou k tyčce. A Sigma musela dohánět. Což se v následujících minutách nedařilo. Ve 26. minutě domácí inkasovali podruhé, po rohovém kopu na první tyčce trkl do míče Johana. Výsledkem 0:2 skončil i první poločas. Do druhého poločasu nenastoupil Michal Ordoš, místo něj šel hrát Jakub Plšek. Deset minut po pauze dala Sigma kontaktní branku. Po centru Javůrka zleva se hlavou trefil Doležal. To bylo v 55. minutě. O minutu později mohlo být srovnáno. Roh kopal Pospíšil, Varadi ovšem hlavičkoval z malého vápna kousek vedle levé tyčky. V 62. minutě ťukl Plšek míč do vápna pro Hořavu, jeho střelu brankář Miller chytil. Další šance přišla o pět minut později. Pospíšil napřáhl z velké dálky, diváci už jásali, ale gólman hostů se blýskl výtečným zákrokem. V 70. minutě si seběhl do dobré pozice pro zakončení Plšek, jeho bombu ze šestnáctky gólman vyrazil. O minutu později bylo srovnáno. Roh zahrával Pospíšil, prodloužil Doležal a Plšek dorážel – 2:2. V 75. minutě to Plšek vypustil zdálky, brankář Miller vyrážel. V nastaveném čase byl po druhé žluté kartě vyloučen Michal Vepřek, stav už se nezměnil. SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2) Branka: 55. Doležal, 71. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana. Rozhodčí: M. Paták – Moláček, Gallo. ŽK: Vepřek – Jarolím, Štohanzl, Ševinský, Zahustel. ČK: 90. po 2. ŽK Vepřek. Diváci: 3137. SK Sigma: Zlámal – Koutný (69. Petr), Dreksa, Škerle, Vepřek – Hořava, Pospíšil (90. Janotka) – Varadi, Ordoš (46. Plšek), Javůrek – Doležal. Trenér Roman Pivarník. Ml. Boleslav: Miller – Kysela, Johana, Ševinský, Bořil – Mareš (78. Chramosta), Ščuk, Jarolím, Štohanzl – Magera (71. Zahustel), Nešpor (89. Ondřejka). Trenér Ladislav Minář. Střely na: 7:2 Střely vedle: 5:4 Rohy: 5:5 Fauly: 14:24 Ofsajdy: 1:3 Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc

Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
| 26.09.2016
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval