Sigma doma s Kladnem zachraňovala bod

01.12.2007 / A tým

V utkání 15.kola 1.ligy přivítala Sigma Kladno a opět se ji nepodařilo zvítězit. Diváci se sice zásluhou Michala Hubníka dočkali tisící prvoligové branky Sigmy, ale tato byla pouze vyrovnávací na konečných 1:1. První poločas mnoho fotbalové krásy nepobral. "V první půli nám vyšla možná defenzivní činnost, ale špatně jsme se prosazovali směrem dopředu. Byl tam malý pohyb hráčů i jejich špatné výchozí postavení," tvrdil na pozápasové tiskovce Martin Pulpit. Kladno vsadilo na pečlivou defenzívu a útočilo jen sporadicky. Boj o míč se tak odehrával ve středu pole, daleko od obou branek. Jednu velkou příležitost k prolomení kladenské obrany však Sigma měla. Hned v úvodu zápasu zakončoval záložník Lukáš Bajer, Pavlík si s jeho střelou poradil. Na následnou dorážku již nevyšel krok Michalu Hubníkovi. Do druhé poloviny vstoupili lépe hosté. Po závaru v 52. minutě měl gól na kopačce Bartoš, ale Drobisz svým prvním zákrokem míč lapil. O pár minutek později měl šanci nejprve Rossi a po chybě kladenské obrany i Vojtěch Schulmeister. Ani jeden z olomouckých hráčů však neskóroval a přišel zákonitý trest. Středočeši nejprve vybojovali rohový kop, z něhož se hlavou prosadil Bartoš. Hráči Sigmy naštěstí zareagovali nejlépe jak mohli. Po rohu Lukáše Bajera se z následného zmatku v pokutovém území prosadil Michal Hubník a vstřelil tak tisícou branku Sigmy Olomouc v nejvyšší soutěži. Vstřelená branka Sigmu nabudila a na posledních deset minut přitlačila Kladno na jeho polovinu. Vítěznou branku měl na hlavě Schulmeister, ale jeho pokus reflexivně vyrazil Pavlík. Kladno udrželo vybojovaný bod i za cenu zdržování a taktických faulů. I proto nakonec dohrávalo o deseti, po dvou žlutých byl totiž vyloučen útočník Jeslínek. SK Sigma Olomouc - SK Kladno 1:1 (0:0) Góly: 82. Hubník - 79. Bartoš Návštěva: 3141 diváků Sestavy: Sigma: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič (82. Hudec) - Bajer, Rossi, Kaščák (46. Schulmeister), Onofrej (71. Kazár) - Melinho - Hubník Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Kúdela - Zoubele (79. Vršajevič), Szabo, Gecov, Dočkal (88. Farbák) - Cigánek - Jeslínek (68. Semerák) Záznam online přenosu, sestavy a statistiky najdete již nyní v sekci Výsledky.