Sigma doma ztratila dva body

19.08.2012 / A tým

Ve 4. kole Gambrinus ligy nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti Hradci Králové. Trenér SK Sigma Olomouc Roman Pivarník ve srovnání s předchozím kolem udělal dvě změny, v základní sestavě jsou Martin Šindelář a Jan Schulmeister. Modrá lavina vedla, hostům se potom podařilo srovnat. A dělbou bodů skončil nejen první poločase, ale i celé utkání. Ve 4. minutě vyslal Hořava kolmičkou mezi stopery Ordoše, tomu k míči chyběl krok. Pak se hrálo ve středu pole, aniž by si některý z týmů dovolil udělat nějakou chybu v obraně. Ve 22. minutě šla Sigma do vedení. Přímý kop za faul na Pospíšila rozehrál Vepřek a míč zastavila až síť. Byl to první ligový gól Michala Vepřka. Po půlhodině hry zahrávala Modrá lavina dva rohy za sebou, ale nic nebezpečného si z nich nevytvořila. Šest minut před přestávkou bylo bohužel pro domácí srovnáno. Prakticky z nulového úhlu přehodil hlavou brankáře Blahu Šisler. Ve 42. minutě centroval zleva Vepřek, na zadní tyčce hlavičkoval Ordoš, ale nad. V poslední minutě první půle to Ordoš zkoušel po podobné situaci z voleje, ale vypálil vedle. První čtvrthodinku druhé Andrův stadion žádnou šanci neviděl, jen jedno střídání. V 58. minutě nahradil Ordoše Doležal. Za dalších sedm minut šel na plac místo Schulmeistera Petr. První tutovku druhé půle měli hosté, brankář Blaha ovšem proti Šislerovi zakročil výtečně a míč vyrazil. Hanáci se snažili překonat defenzivu soupeře marně, zápas Sigma dohrávala hodně nepřesně. Prohlédněte si video z utkání. SK Sigma Olomouc – Hradec Králové 1:1 (1:1) Branka: 22. Vepřek – 39. Šisler. Rozhodčí: L. Kovařík – J. Paták, T. Kovařík. ŽK: Hubník - Harba. Diváci: 4731. SK Sigma: Blaha – Janotka, Šindelář, Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi, Pospíšil – Schulmeister (65. Petr), Ordoš (58. Doležal), Hubník (76. Navrátil). Trenér Roman Pivarník. Hradec Králové: Koubek – Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Holeš (82. Rezek), Strnad, Šisler, Dvořák (78. Uškovič), Štěpán – Harba. Trenér Jiří Plíšek. Střely na: 2:3 Střely vedle: 3:7 Rohy: 3:6 Fauly: 11:13 Ofsajdy: 1:3 Foto: Zdeněk Diviš