Sigma doplatila na hrubé chyby a prohrála

20.01.2007 / A tým

Druhým zápasem zimního turnaje Tipsport Cup pokračovala dnes příprava Sigmy na jarní část I. Gambrinus ligy. Utkání, k němuž vůbec neodcestovali zranění Hartig s Komárkem a Horáček, jehož klub uvolnil na půlroční hostování do 2. německé ligy. Utkání rozhodl 1. poločas, ve kterém Sigma inkasovala všechny tři branky. SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 0:3 (0:3) Sigma nastoupila do utkání velmi vlažně a trvalo jí celý poločas, než se dostala pořádně do hry. Slovácko nastartoval rychlý gól hned v 1. minutě, kdy Zeher prostřelil Vojáčka, 0 - 1. V 6. minutě se marně natahoval na přihrávku Randy Michal Hubník, ale to bylo ze strany olomouckého týmu v 1. poločase vše. Početná skupinka fandů z Olomouce měla připravena náhradní program a tak se bavila po svém. Chybět nemohl ani fanklub z Kutné Hory. Hned trojí střídání trenéra Sigmy po půlhodině hry přineslo oživení hry. Branky však střílelo Slovácko. Onofrej, Michal Hubník a Randa opustili hřiště. Nastoupili Štěpán, Melinho a Vojta Schulmeister. Kapitánskou pásku převzal Roman Hubník. A když se neujala akce Melinha, Štěpána a Pulkerta, ujal se „samostatný nájezd“ Zehera ve 44. minutě. Lobem přes ležícího Vojáčka zvýšil na 0 – 2. Na druhé straně střílel Brazilec Melinho pouze do náruče Drobisze. Již v nastaveném čase uzavřel opět po hrubé chybě poločasové i zápasové skore Šturma, který využil ideální přihrávku od Zehera, 0 – 3. Slovácko bylo aktivnější a zaslouženě vedlo. Ve 2. poločasu však Hanáci nesložili zbraně. Trenér Petržela využil dalších dvou hráčů. Romana Hubníka vystřídal Bodeček a kapitánská páska putovala již na třetí olomouckou paži, brankáře Vojáčka. Škerleho vystřídal Nečas. V rozmezí 54. a 58. minuty zachraňoval brankář Vojáček a od 60. minuty převzali aktivitu olomoučtí. V 61. minutě se musel hodně natahovat Drobisz po střele Janotky. O chvíli později pálil tentýž hráč jen vedle branky do reklamních panelů. V 66. minutě hledal Štěpán Janotku, tomu chyběl krok. O dvě minuty později se již síť Slovácka vlnila, branka Schulmeistera pro ofsajd neplatila. V 78. minutě přehlavičkoval vlastního brankáře Ineman. Drobisz se však vrhl zpět a z brankové čáry míč stačil vyškrábnout. V 81. minutě uviděl červenou kartu Bodeček, který skluzem zasáhl míč i spoluhráče a musel pod sprchy. Na druhé straně však rozhodčí ocenili šlapák Kubáně na břicho Formánka, který již odehrál míč, pouze kartou žlutou. Trenér Slovácka Pavel Malura mohl být spokojený. "Vyšel nám celý první poločas, kdy jsme soupeře přehrávali kombinační souhrou i pohybem. Po změně stran nám chyběla kvalita zakončení, i když jsme měli další šance," uvedl. "S výsledkem nemohu být spokojen, výkon našeho týmu bych nechtěl po týdnu náročné přípravy hodnotit. V každém případě jsme udělali spoustu hrubých chyb. Slovácko se lépe pohybovalo a zaslouženě nás potrestalo," řekl po utkání trenér Sigmy Vlastimil Petržela. Více fotografií přineseme ve večerních hodinách v sekci Fanzona - Galerie. Branky: 2. a 44. Zeher, 45. Šturma. Rozhodčí: Kocián. ŽK: Hubník R., Škerle - Ineman, Kubáň, Görner. ČK: 80. Bodeček. Sestava Sigmy: Vojáček - Škerle (46. Nečas), R. Hubník (46. Bodeček), Formánek, Vepřek - Janotka, Rýdel, Randa (33. Štěpán), Onofrej (33. Melinho), Pulkert - M. Hubník (33. Schulmeister V.). Trenér: Vlastimil Petržela. Sestava Slovácka: Drobisz - Kaspřák (46. Spazier), Šuškavčevič (46. Diviš), Ineman, Lysoněk - Šturma, Němčický (46. Görner), Stýskala (46. Mareš), Filipský (46. Kubáň) - Zeher (46. Kudela), Honka (30. Brožík). Trenér: Pavel Malura.