Sigma duel s Kladnem nezvládla

15.03.2009 / A tým

Podruhé během čtrnácti dnů se představili fotbalisté Sigmy Olomouc na Andrově stadionu. Ani druhý domácí zápas Sigma nezvládla a zachraňujícímu se Kladnu přenechala všechny tři body. Jediným spokojeným divákem na stadionu tak byl fanoušek Sigmy, který si v soutěži s Olomouckým deníkem vystřelil 10.000,- Kč. Trenér Psotka poslal na hřiště stejnou sestavu, která pětasedmdesát minut přehrávala Mladou Boleslav. K dispozici nebyl stále Daniel Rossi, jenž si odpykává dvouzápasový distanc. Sigma nedokázala navázat na poslední povedený zápas s Mladou Boleslaví a proti Kladnu se trápila. Do utkání lépe vstoupili středočeši. V patnácté minutě měl první příležitost Klinka, jehož bombu vytěsnil mimo branku Petr Drobisz. Za deset minut se kladenští mohli radovat. Po chybě v defenzivě Sigmy převzali středočeši míč, ten pak Hajník poslal na Šilhána, jenž zaznamenal pátou trefu sezony. O dvě minuty později posílal míč před branku opět Hajník, hlavička kladenského hráče jen těsně minula horní roh Drobiszovy branky. Sigma utočila po křídelních prostorách. Zejména aktivní Štěpán zatápěl defenzivě hostí. Ve čtyřiatřictáté minutě poprvé vyzkoušeli Hanáci pozornost brankáře Pavlíka. Toleskiho střela však postrádala důraz. Poločas ukončili příležitostí opět hosté. Se Szabovou střelou si brankář Drobisz nadvakrát poradil. Do druhé půle připravil trenér Zdeněk Psotka hned dvojí střídánhí. V šatně zůstali Aleš Šerle a Goce Toleski, nahradit je měli Darko Šuškavčevič a Tomáš Hořava. Sigma vstoupila do druhé půle opět levou nohou. Po rohovém kopu v devětačtyřicáté minutě se odrazil míč od stehna Michala Ordoše za Drobiszova záda. Šanci na kontaktní gól a korekci stavu měl David Kobylík. Po přihrávce Štěpána se opřel do míče příliš razantně a branku hostí minul. Stejným směrem, tedy mimo tři tyče, šel i pokus Marka Kaščáka. Sigma zvýšila obrátky, ke kýžené brance to však nevedlo. V sedmdesáté minutě napřáhl Melinho, střelu k tyči však zblokovala obrana středočechů. Z následného brejku si třetí branku připsali hosté. Nepovedená souhra Šuškavčeviče s Drobiszem vedla k třetí inkasované brance. Ve čtyřiasedmdesáté minutě se konečně mohli radovat domácí. Kobylík našel přesným pasem Michala Ordoše a ten se hlavou nemýlil. Jeho branka však jen korigovala beznadějný stav. Kontaktní gól měl na kopačce opět Ordoš. Dvě minuty před vypršením řádné hrací doby doklepával do prázdné branky, Pavlík však zazračným zákrokem napravil vlastní zaváhání. Po výhře 3-1 si Kladno připsalo první výhru na venkovním hřišti v probíhající sezoně a odskočilo od pásma sestupu. Sigma naopak po špatném jarním startu zůstává na deváté příčce. SK Sigma Olomouc - SK Kladno 1:3 (0:1) Branky: 74. Ordoš (Kobylík) - 25. Šilhán, 48. Ordoš (vl.), 71. Bartek Diváci: 3610 Rozhodčí: Kocián - Teuber, Štěrba ŽK: Heidenreich - Bartoš, Szabo, Strnad, Procházka ČK: - Sestavy: Sigma: Drobisz - Nuc, Hudec, Škerle (46. Šuškavčevič), Heidenreich - Kaščák, Melinho, Kobylík - Štěpán (67. Hubník), Ordoš, Toleski (46. Hořava) Kladno: Pavlík - Bartek (90. Dubský), Beneš, Drsek, Hajník - Procházka, Szabo (85. Gross), Strnad, Bartoš - Klinka (87. Holub), Šilhan