Sigma - HFK: 6:0!

11.07.2007 / A tým

Aktualizováno ve 20:45 hodin. V dalším přípravném utkání dnes deklasovala prvoligová Sigma na domácí půdě Androva stadionu olomoucký druholigový HFK 6:0. Hattrickem se o to zasloužil především Michal Hubník, o další branky se postaral Brazilec Bueno, Laco Onofrej z penalty a Tomáš Janotka. SK Sigma Olomouc – 1. HFK Olomouc 6:0 (3:0) Kvalitní výkon i výsledek proti slovenské Artmedii a olomoucký soupeř přilákal dnes na tribunu Androva stadionu další početnou návštěvu. Sedm stovek diváků vidělo celkem sedm branek, rozhodčí však domácím jednu neuznal a tak se na světelné tabuli skóre zastavilo na čísle šest. I tak museli být příznivci Sigmy spokojeni. Pro hosty z Holice je výsledek hodně krutý. Úvodní minuty zápasu patřily právě hostům. V 5. minutě střílel z přímého kopu nad Lovásikovu svatyni Josefík. Domácí zahrozili rohovým kopem Čupra v 7. minutě. O dvě minuty později zariskoval mimo pokutové území Lovásik, jeho ztracený míč však hráči Holice do branky nedostali. Po necelé půlhodině hry se spustil déšť, který zapůsobil na domácí jako živá voda. První střelecky ožil Michal Hubník. Ve 28. minutě se prosadil hlavou po rohovém kopu, 1:0. Hrálo se necelých pět minut, když se déšť změnil v krupobití a rozhodčí Gallo utkání přerušil. Po dalších pěti minutách hráči vyběhli opět na hrací plochu. Ve 36. minutě utekl po levé straně Hartig, zbavil se Kalvodu a zpětnou přihrávkou našel Hořavu. Jeho střelu Doležal vyrazil. Z následného perfektního Melinhova rohu se nikdo ke skórování neměl. O dvě minuty později unikl opět Hartig, stejně jako v první případě po levé straně a stejně jako v prvním případě se zbavil Kalvody. Tentokrát předložil míč Pulkertovi, který míč nedokázal zkrotit. Ve 41. minutě se již zakončení domácím povedlo. Hubník si seběhl do pokutového území, zpracoval si za obranou míč a levačkou napálil míč k tyči holické brány, 2:0. Po dalších dvou minutách si Michal Hubník zapsal čistý hattrick. Hořavův centr na zadní tyč uklidil neomylně hlavou za Doležalova záda, 3:0! Hosté se však nepoložili. V poslední minutě mohl stav korigovat Kazár, jeho přímý kop orazítkoval spojnici tyče a břevna Lovásikovy brány. Do 2. poločasu naskočili v dresu Sigmy čerství hráči do pole. V bráně zůstal Tomáš Lovásik a stejně jako v prvním poločase, udržel i v tom druhém čisté konto. Jeho protějšek Doležal také. Branka Buena v 54. minutě neplatila pro ofsajd. Po několika minutách odstoupil holický gólman se zraněním ze zápasu. Jeho náhradník Šrom měl několik skvělých zákroků, čistý štít ale neudržel. V 72. minutě se z uznané branky radoval Bueno. Randa potáhl po pravé straně míč a předložil jej ideálně Onofrejovi. Jeho střelu Šrom bravurně vyrazil, na dorážku Buena již nestačil, 4:0. V 78. minutě se skóre změnilo znovu. Po faulu Kalvody na Kaščáka proměnil pokutový kop Onofrej, 5:0. Na konečných 6:0 upravil střelou Tomáš Janotka, kterému patičkou naservíroval míč Bueno. Svěřence Martina Pulpita čeká v sobotu poslední zápas před odjezdem na herní přípravu do Rakouska. Od 10:15 hodin hrají v Uherském Hradišti proti 1. FC Slovácko. Sestavy: Sigma v 1. poločase: Lovásik – Jindřišek, Šedivý, Škerle, Čupr – Hořava, Kaščák, Melinho (K) – Hubník, Hartig, Pulkert Sigma ve 2. poločase: Lovásik – Randa (K), Šuškavčevič, Bodeček, Jurkič – Janotka, Rossi, Onofrej, Štěpán – Schulmeister (78. Hořava), Bueno. Trenér: Martin Pulpit 1.HFK Olomouc: Doležal (59. Šrom) – Lošťák (K) (82. Kouřil), Kalvoda, Kotůlek (46. Krutý), Josefík (46. Zlatohlavý) – Spáčil (46. Dadák), Grim, Ševela (46. Korčián), Škuta – Zmeškal (46. Janeček), Kazár (46. Vodák). Trenér: Leoš Kalvoda. Rozhodčí: Gallo - Svoboda, Molik Diváci: 700