Sigma jasně přehrála Příbram

11.09.2004 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v pátém kole Gambrinus ligy na Andrově stadionu porazili Příbram 3:0. Všechny branky zápasu padly ve druhém poločase, dvakrát skóroval Peter Babnič, třetí branku přidal střídající Aleš Bednář. Sigma měla ještě spoustu dalších šancí, ale ty už nedokázala proměnit. Hosté dohrávali bez dvou vyloučených – Formánek viděl červenou za druhou žlutou, Otepka šel do sprch dvě minuty před koncem rovnou. SK Sigma Olomouc – Marila Příbram 3:0 (0:0) Sigma dala rychle zapomenout na pohárový výpadek v Hranicích a po úvodní vyčkávací čtvrthodince byla jasně lepší. V 17. minutě vystřelil z dobré pozice nepřesně Vyskočil. Po dvou minutách byl Kobylík rychleji u míče před vybíhajícím gólmanem, usměrnil balon správně, ale Mácha stačil odkopnout na roh. Z toho Hudec hlavičkoval z malého vápna těsně nad. Hosté se poprvé osmělili až ve 21. minutě, kdy signál z rohového kopu zakončoval Otepka, ale slabá střela na střed nemohla brankáře Vaniaka překvapit. Pak mohl čtyřikrát skórovat Babnič. Nejprve si na malém vápně zpracoval míč, ale ke střele se nedostal, následně pálil Kobylík, ale jeho pokus srazila obrana. Ve 26. minutě hledal Randa centrem zprava Babniče, brankář Sňozík situaci dobře přečetl. Tři minuty později po centru Kobylíka zleva Babnič z malého vápna trefil pouze koš příbramského gólmana. Ve 36. minutě sebral další centr Kobylíka Babničovi z hlavy Sňozík. Ve druhém poločase už se Peter Babnič dokázal prosadit. Randa poslal v 57. minutě přihrávku za beky, Babnič udělal kličku vybíhajícímu brankáři, z těžkého úhlu trefil přesně a Sigma vedla. Dvě minuty poté ale měla velké štěstí, když Žemlíkova střela skončila na břevně. Vzápětí přišel další ze zlomových momentů zápasu. Formánek dostal za faul zezadu na Vyskočila žlutou a protože už jednu měl, byl vyloučen. Příbram mohla rychle pykat. V 64. minutě vystihl Vyskočil rozehrávku hostujícího týmu, namazal Babničovi, ale ten trefil pouze vybíhajícího Sňozíka. Druhou jistící branku dali Hanáci v 76. minutě. Zprava nacentroval Randa, Kobylík vyhrál hlavičkový souboj, Babnič balon netrefil, ale po bombě střídajícího Aleše Bednáře se mohl příbramský gólman jen smutně otočit. Po třech minutách Zbožínek vyslal vpřed přesným pasem Kobylíka, ten přihrál ideálně Babničovi. A slovenský forvard podruhé v utkání předvedl blafák brankáři a střelu do prázdné. I u další tutovky domácích byla dvojice Kobylík – Babnič. V 87. minutě mohl Babnič sám zakončovat, snažil se však najít nabíhajícího Kobylíka, ale přihrával nepřesně. V 88. minutě dohrával Otepka souboj se Zbožínkem nečistě, olomouckého záložníka nakopl bez míče a stal se druhým vyloučeným hostů v utkání. V poslední minutě se ještě našla práce pro brankáře Vaniaka, který ránu Mliky z blízka vytáhl na břevno a roh. Z protiútoku mohla Sigma přidat další branku, ale přečíslení čtyř na dva zakončil nepovedenou kličkou Kobylík. Branky: 57. a 79. Babnič, 76. Bednář. Rozhodčí: Matějek – Pokorný, Pinkas. ŽK:Otepka, Fenyk, Formánek. ČK: 61. po 2. ŽK Formánek, 88. Otepka. Diváků: 4445. SK Sigma: Vaniak – R. Hubník, Kovář, Kučera – Randa (82. König), Zbožínek, Hudec, Špiláček (85. Bouška), D. Kobylík – Babnič, Vyskočil (69. Bednář). Trenér Petr Uličný. Příbram: Sňozík – Mácha, Formánek, Turtenwald – Otepka, Fenyk (87. Navrátil), Barteska, Riegel, Táborský (76. Milka) – Žemlík (67. Mendy), Loseille. Trenér František Kopač.