Sigma je stále neporažena

27.08.2010 / A tým

I po sedmém kole zůstává Sigma i nadále neporažená. V pražském Edenu remizovala se Slávií 1:1 a upevnila si tak druhou příčku v tabulce Gambrinus ligy. "Slavia hrála dobře zejména v prvním poločase. My jsme byli dneska hodně nepřesní," viděl nedostatky kouč Zdeněk Psotka. Přestože Sigma se dostala ke střele již v první minutě zápasu, nabídl úvodní poločas z obou stran opatrný fotbal. V patnácté minutě se poprvé ke střele odhodlali i domácí. Přesný a nebezpečný pokus Dembeleho zlikvidoval brankář Blaha. Po půlhodině hry slávisté zatlačili olomoucké fotbalisty před pokutové území, Sigma však trpělivě bránila a domácí do větší šance nepustila. Na šance velmi chudý první poločas mohla Sigma i vyhrát. Běžel již nastavený čas, když Hanáci vybojovali rohový kop. Jeho exekuce se ujal Tomáš Janotka, posadil míč na hlavu stopera Dreksy, který o metr minul branku finského gólmana Jaakkoly. Zajímavější druhý poločas odstartovala Sigma příležitostí Vepřeka. Levý bek Sigmy však přes obránce sešívaných minul branku. Na střelbu aktivnější domácí se dostali do vedení v šestapadesáté minutě, kdy ze třiceti metrů napálil míč Jaroslav Černý a brankář Blaha jej nedokázal zkrotit. Po inkasované brance se Hanáci zvedli, začali lépe kombinovat a vytvářeli si i více brankových příležitostí. V jednešadesáté minutě pálil Michal Hubník nad břevno, ve čtyřiašedesáté minutě mimo tři tyče mířil i Vepřek. Vstřelená branka sešívané ukolébala, hráči vyklidili pole a Sigma se hnala za vyrovnáním. To přišlo v devětasedmdesáté minutě. Po levé straně hřiště utekl s míčem Michal Hubník a technickým lobem překonal finského gólmana ve slávistické svatyni. Připsal si již svou šestou trefu v sezoně. "Před zápasem jsme nevěděli, co máme čekat od sestavy Slavie. V prvním poločase nás zaskočil atak soupeře a dělali jsme hodně chyb v rozehravce. Ve druhém poločase jsme chtěli hru více zpřesnit. Po inkasované brance jsme se vrátili k naší hře, a začala se nám dařit. Závěr byl v naší režii. Podle průběhu poločasů je remíza odpovídající," hodnotil po zápase kouč Zdeněk Psotka. Jeho slávistický protějšek se po zápase vyjadřoval hlavně k překvapivé sestavě Sešívaných. "Trošku jsme zamíchali s naší sestavou. Rozpadla se nám obraná řada. V záloze jsme dali šanci dalším hráčům z kádru. Doposud jsme nebyli úplně spokojeni s hrou našich útočníků, proto tam dnes hráli Janda a Milan Černý. Mužstvo pracovalo, chtělo. Utkání se vyvíjelo dobře v náš prospěch, bohužel jsme to nedokázali udržet."
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0) Branky:56. J. Černý - 79. Hubník (as. Rossi) Rozhodčí: Bílek - Teuber, Urban Diváci: 5794 ŽK: Ragued, Černý J. ČK: Sestavy: Slavia: Jaakkola - Čelůstka, Ragued, Trapp, Hubáček - Koreš (77. Belaid), Dembele, Kisel, Černý J. - Janda (45. Hora), Černý M. (Zákostelský J.) Sigma: Blaha - Janotka, Škerle "K", Dreksa, Vepřek - Rossi, Bajer, Navrátil - Petr (90. Machalický), Hubník (83. Vašíček), Šultes (56. Hořava)