Sigma je ve čtvrtém kole poháru, pohodlně přešla přes Holici

10.10.2001 / A tým

Sigma je ve čtvrtém kole poháru, pohodlně přešla přes Holici Los třetího kola Sport1 Cupu, jak se nyní jmenuje český fotbalový pohár, poslal první tým SK Sigma Olomouc do Holici k souboji s místním druholigistou. Od prvních minut zápasu jsme byli jasně lepší a zaslouženě vybojovali postup do dalších bojů. Trenér Sigmy Leoš Kalvoda postrádal marody Kučeru, Hapala, Zbožínka, Krohmera a Kobylíka. 1. HFK Olomouc - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Úvodních patnáct minut se oba týmy jen oťukávali, ale potom už se hrálo jen na polovině domácích. V 15. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Rozehnal a Šavrňák vyhlavičkovával na brankové čáře. Po minutě Mucha z malého vápna těsně přestřelil branku, v 19. minutě se Mucha znovu neprosadil, tentokrát hlavou. Ve 31. minutě načechral z pravého křídla míč před bránu Standa Vlček a nůžky Pepy Muchy proletěly jen kousek nad břevnem domácí branky. Po čtyřech minutách už ale udeřilo. Siegl vysunul Vlčka a ten přesnou střelou potvrdil, že se mu forma opravdu vrátila- 0: 1. V prvním poločase domácí ani jednou vážněji neohrozili našeho brankáře. Až na jednu výjimku to platilo i po přestávce. Se slabou hlavičkou Druláka ale Vaniak neměl v 68. minutě nejmenší problém. To byla jediná a největší šance domácí v celém zápase. I ve druhé části hry jsem měli dost šancí ke vstřelení branky. Jenže rány Vlčka i střídajícího Zdráhala tečovala obrana vždy těsně nad. Až v 90. minutě ťukl do brány Sieglův centr Zdráhal. "Pohárové zápasy jsou vždycky ošidné. Hráči však dnes k zápasu přistoupili dobře a bez větších potíží dovedli duel k postupovému konci. Poprvé za nás nastoupil Jirka Gába. Patřil k těm nejlepším, škoda, že v Hradci nemůže v sobotu hrát kvůli žlutým kartám. Bude nám chybět, zvlášť, kdyby zranění Špiláčka bylo vážnější," řekl trenér Sigmy Leoš Kalvoda. Branky: 35. Vlček, 90. Zdráhal. Rozhodčí: Šedivý - Hruška, Novák. ŽK: Derco - Siegl, Urbánek. Diváků: 1080. Sigma: Vaniak - Kotrys, Látal, Rozehnal, Kováč (83. Krajčovič) - Urbánek, Gába, Mucha (69. Zdráhal), Špiláček (49. Čep) - Siegl, Vlček. Trenér Leoš Kalvoda. www.sigmafotbal.cz, 9. 10. 2001