Sigma je ve čtvrtfinále poháru!

28.11.2012 / A tým

Odvetným zápasem osmifinále Poháru České pošty zakončili fotbalisté SK Sigma Olomouc rok 2012. Modrá lavina měla z prvního zápasu náskok jednoho gólu, na Julisce vyhrála 1:0 brankou Martina Pospíšila. Utkání skončilo nerozhodně 2:2, což stačilo k postupu do čtvrtfinále. V tom nás čeká lepší z dua Jihlava – Sparta. Hrát proti Dukle pro zranění nemohli Zdeněk Klesnil, Michal Hubník, Aleš Škerle, Václav Tomeček ani Petr Vavřík. Do sestavy se naopak již po ligovém karetním trestu mohou vrátit Michalové Vepřek a Ordoš. Poslední start v dresu SK Sigma čekal Brazilce Daniela Rossiho, kterému v našem klubu končí smlouva a k dohodě o jejím prodloužení nedošlo. Utkání začalo slavnostním ceremoniálem, došlo na loučení s Amigem Rossiim, Zdeněk Zlámal a Jakub Petr dostali památeční dresy s číslem 100, tolik zápasů už odehráli v lize. Sigma začala aktivně. V 9. minutě měl tutovou šanci Ordoš, brankář Rada vyrážel na roh. Ale po chvíli bylo snažení domácích ukončeno zraněním rozhodčího Nenadála. Protože čtvrtý sudí nebyl k zápasu delegován, hledal se výzvou hlasatele rozhodčí z přítomných diváků. Jeden s potřebnou licencí se našel, takže se záhy pokračovalo. Na pozici hlavního se přesunul pan Hájek, jeho místo na pomezí zaujal pan Lakomý. Nehrálo se ale třináct minuty. Restart se Sigmě povedl, byla opět aktivní. Ze série tří rohů ale nevytěžila nic dramatického. Po půlhodině hrací doby se hostům povedlo dát z ojedinělé akce branku. To ovšem na domácí hře nezměnilo nic, Sigma se pořád tlačila do ofenzivy. Ve 38. minutě střílel z otočky Ordoš, gólman jeho ránu nadvakrát měl. První půlka se nastavovala o 14 minut. Hned na začátku nastavení byl po přímém kopu v tutové pozici Dreksa, ale jeho střela hlavou šla vedle. Ale opakoval se podobný scénář jako pár minut předtím. Dukla se po dlouhé době dostala na dostřel, Pázler vystřelil a bylo to 0:2. O tři minuty později už Sigma dostala za aktivitu odměnu. Doležal se prosadil mezi dvěma protihráči a trefil se krásně k pravé tyčce – 1:2. Pro druhý poločas trenér Pivarník posílil ofenzivu, Martina Hálu nahradil Jakub Petr. Po pěti minutách druhého poločasu bylo vyrovnáno. Po desátém rohovém kopu se dostal míč k Pospíšilovi, který se trefil fantasticky pod břevno. Obraz hry byl stále obdobný, Sigma se snažila tlačit, byla aktivnější, ale hosté zase chtěli zlobit z brejků. Tlak měli Hanáci, po hodině hry byl poměr rohů 11:1. Devět minut před koncem šel naposledy v dresu Sigmy do hry Amigo Rossi. SK Sigma Olomouc – Dukla Praha 2:2 (1:2) Branka: 45. (+ 12) Doležal. 50. Pospíšil - 29. a 45. (+ 9) Pázler. Rozhodčí: Nenadál (26. Lakomý) – Pospíšil, Hájek. ŽK: Schulmeister, Ordoš, Petr, Navrátil – Kalouda, Přeučil, Štetina, Borek. Diváci: 2643. SK Sigma: Blaha – Hála (46. Petr), Dreksa, Šindelář, Vepřek – Hořava, Pospíšil, Ordoš (86. Plšek) – Schulmeister (81. Rossi), Doležal, Navrátil. Trenér Roman Pivarník. Dukla: Rada – Hašek, Pázler (70. Engelmann), Vorel, Podrazký (84. Malý), Berger, Štetina, Marek (60. Přeučil), Božič, Kalouda, Borek. Trenér Luboš Kozel. Střely na: 5:4 Střely vedle: 6:1 Rohy: 14:2 Fauly: 11:13 Ofsajdy: 1:10

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali