Sigma jede dál - vykradla Žižkov

29.03.2004 / A tým

Fotbalisté Sigmy Olomouc pokračují v jarní bodovací jízdě. Po zimní přestávce se hrálo v Gambrinus lize již sedm kol a Modrá lavina v každém z nich dokázala bodovat. Navíc v sedmi zápasech inkasovala jen jednou, z penalty v Opavě. Naposledy včera dopoledne Sigma brankou Tomáše Glose zvítězila na Žižkově. Na stadionu Viktorie hanácká jízda zvítězila po osmi letech, naposledy tam získala tři body v sezoně 1995/1996 (2:1). Viktoria Žižkov - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1) Trenér Petr Uličný udělal v sestavě jednu změnu. Sedět na lavce zůstal Luboš Reiter, Martin Vyskočil se posunul do útoku a na pravé záloze hrál Tomáš Randa. Že hosté nepřijely do Prahy jen betonovat ukázal začátek, ve kterém kopali dva rohy. Ze hry byli hosté poprvé nebezpeční ve 21. minutě, kdy moc nechybělo k zakončení Glosovi v souboji s dvojicí obránců. Žižkov dokázala Sigma s přehledem bránit. Jedinou šanci v první půlce měli domácí z přímého kopu. Ten trefil Pikl perfektně, ale Vaniakova robinzonáda byla jako z učebnice. Radost hostům přinesla 45. minuta. Kučera vyrazil vpřed, přerušil rázně rozehrávku Žižkova. Potáhl míč a prohodil ho mezi beky do vápna pro Babniče. Tomu se sice snažil zmenšit střelecký úhel vybíhající Pižanowski, ale neuspěl. Babnič mu udělal kličku a vystřelil. Balon se obrazil od břevna, dobíhající Glos byl včas na správném místě a do prázdné pohotově trefil. Začátek druhého poločasu patřil Sigmě. V 50. minutě zneškodnil čistou hlavičku Kučery Pižanowski. Z následného rohu pálil Kučera, jeho pokus skončil tečován těsně vedle. V 58. minutě po přímém kopu a minele Pižanowského skoroval Kučera, ale sudí Pastyřík si vymyslel ofsajd. Žižkov se sice snažil, ale defenziva Sigmy byla pevná jako saracénská ocel. Až v 75. minutě se dostal ke střele z úhlu Oravec, Vaniak však reflexivním super zákrokem ukázal, proč je v nároďáku. Deset minut před koncem se dostali do přečíslení dva na jednoho Babnič a střídající Reiter, ale pomezní sudí zase bůh ví proč zvedl praporek. I ve zbytku zápasu Sigma pracovala tak, jak sama potřebovala. V nastaveném čase nacentroval po výpadu do otevřené obrany Zbožínek Reiterovi, který v čisté pozici hlavičkoval nad. Branka: 45. Glos. Rozhodčí: Hlaváč (71. Bouše) - Amler, Pastyřík. ŽK: Mlejnský - Vyskočil, Glos. Diváci: 2189. Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský (80. Chihuri), Klimpl - Prášil, Sabou, Pikl (46. Ščasný), Němec, Dirnbach (46. Hottek) - Oravec, Prohászka. Trenér Günter Bittengel. SK Sigma: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kučera, Caha - Randa, Zbožínek, Špiláček, Glos (90. V. Schulmeister) - Babnič (83. Krajčovič), Vyskočil (64. Reiter). Trenér Petr Uličný.