Sigma jen remizovala s Jabloncem

29.04.2007 / A tým

Ve 25. kole I. Gambrinus ligy domácí Sigma remizovala s Jabloncem 1:1 a nenavázala tak na domácí vítězství nad Kladnem. O výsledku utkání rozhodla střelecká nemohoucnost a hrubá chyba domácích fotbalistů. SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:1 (1:0) Úvodní pětadvacetiminutovka potvrdila důležitost utkání z pohledu Sigmy. Na kopačky domácích se přilepila nervozita, ze které pramenily velké nepřesnosti. Za zmínku stojí jen střela domácího Melinha v 5. minutě a hostujícího Petržely ve 21. minutě. Diváci na Andrově stadionu měli trpělivost. Hráči se jim odvděčili ve 25. minutě. Na standardní situaci Melinha si seběhl Schulmeister a hlavou skóroval k tyči, 1:0. Branku věnovali domácí fotbalisté svému spoluhráči Tomáši Randovi, jehož rodina se v ranních hodinách rozšířila o syna Šimona. Sigma se uvolnila a druhá branka visela ve vzduchu. O minutu později střelu Hochmeistera, po pěkné akci s Melinhem a Schulmeisterem, srazil Homola mimo bránu. Ve 29. minutě tečoval standardní situaci Melinha jeden z obránců a Špit s problémy chytil. O dvě minuty později zahrozili podruhé hosté. Baranka na cestě k Lovásikovi včas zblokovali obránci Sigmy. Ve 35. minutě pálil Schulmeister, stál ale v ofsajdu. O dvě minuty později vysunul rychlonohý jablonecký Petržela Valentu, ale ten stál ve stejné pozici jako chvíli před ním Schulmeister. Do druhého poločasu vstoupily oba týmy stejně jako do toho prvního, pasivně. Hráči předvedli kloudnou akci až v 60. minutě. Melinho vysunul Janotku, který mohl postupovat sám na brankáře, ale špatným zpracováním se dostal z dobré střelecké pozice a jeho střele tak chyběla kvalita. O minutu později si „nájezd“ zopakoval, ale ani na podruhé Špita v bráně Jablonce nepřekonal. A tak se potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“. Hned z protiútoku se Jablonci podařilo vyrovnat. Za obranu Sigmy se dostal nový muž na hřišti Nulíček a s velkým štěstím překonal Lovásika, který si na míč stačil pouze sáhnout, 1:1. Ani dobíhající Jindřišek již nestačil brance zabránit. Domácí se nevzdali. Začali lépe kombinovat a vytvářeli si slibné brankové příležitosti. V 65. minutě střílel Onofrej, nastřelil však jen spoluhráče. O dvě minuty později hlavičkoval v pádu Melinho, mířil vedle. V 68. minutě se osmělili hosté, dalekonosnou střelu vyslal Zábojník, ale Lovásika nepřekvapil. O minutu později centroval nebezpečně Štěpán, ale Špit byl u míče o chvíli rychleji než Schulmeister. V 73. minutě vyslal tvrdou ránu na Špita Randa, ale jablonecký gólman na dvakrát kryl. Sigma i nadále obléhala pokutové území Jablonce. Standardka Onofreje byla v 77. minutě dlouhá, střele kapitána Rýdela v 79. minutě chyběla přesnost, stejně jako střele Onofreje v minutě 80. a centru Pulkerta na Schulmeistera v 83. minutě chyběly centimetry. Sigma toužila po třech bodech, ale málem ji o bod připravil autor vyrovnávající branky Nulíček. Ten si opět počkal na míč za obranou Sigmy a postupoval sám na olomouckého brankáře. Na hranici pokutového území šel do kličky, ale Lovásik mu míč skluzem vypíchl. V 90. minutě utkání se dobře uvolnil Pulkert, ale první střelu mu srazil obránce a druhá jen těsně minula levou tyč jablonecké svatyně. Sigma byla ve 2. poločase lepším týmem, na tři body však nedosáhla. Hostující trenér Petr Rada byl za bod pochopitelně rád: „Jsem spokojen. Jeli jsme do Olomouce s cílem získat bod a to se nám podařilo.“ To trenér Petržela se na své svěřence hodně zlobil. „Měli jsme po celý zápas převahu, hráli prakticky na jednu branku. Soupeři jsme darovali gól a od druhého nás zachránil Lovásik. Já nemohu být spokojený. Ztratili jsme utkání naprosto zbytečně.“ Branky: 25. Schulmeister - 61. Nulíček Sigma: Lovásik - Jindřišek , Komárek , Šedivý (46. Formánek ), Randa - Janotka (65. Štěpán ), Hochmeister , Melinho , Rýdel , Onofrej - Schulmeister (74. Pulkert ). Trenér: Petržela Jablonec: Špit - Zábojník , Homola , Eliáš , Loučka (46. Smíšek ) - Baranek , Svátek , Kordula , Petržela - Valenta (74. Peškar ), Zeher (59. Nulíček ). Trenér: Rada Žluté karty: 73. Randa - 9. Eliáš , 41. Svátek , 78. Peškar , 84. Petržela Rozhodčí: Královec - Pospíšil , Pokorný, 4. rozhodčí: Příhoda Delegát: Noháč Diváků: 3918

Důležité budou mistrovské zápasy, řekl JílekDůležité budou mistrovské zápasy, řekl Jílek