Sigma kopala dvě penalty, přesto s Ostravou jen remizovala

04.10.2004 / A tým

Přímý souboj o druhé místo ve fotbalové lize neměl v Olomouci vítěze. Ostrava po dvou gólech znovuzrozeného kanonýra Matušoviče sice ještě pět minut před koncem vedla 2:1, ale radost jí sebral Hudec, který střelou z penalty vyrovnal na konečných 2:2. Domácí měli více příležitostí získat důležité tři body, ale další penaltu poslal Kobylík v 65. minutě nad břevno. SK Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:2 (1:2) Už v 2. minutě mohl skorovat Reiter, kterého Babnič poslal za záda ostravských zadáků, ale Raška jeho jedinečnou příležitost zmařil. Baník měl velké problémy s pohyblivostí soupeře. V zahajovací desetiminutovce jen sledoval ofenzivní manévry Sigmy a záhy také kapituloval, když Reiter z malého vápna hlavou nechytatelně usměrnil jemný Kobylíkův centr. Jenže náskok jako by domácí ukonejšil. Ve středu pole najednou získali navrch Ostravané a během sedmi minut přivodili nečekaný zvrat. Nejmenší muž na hřišti Matušovič se v 17. minutě v hlavičkovém souboji prosadil přes Hubníka a oslavu čtyřiatřicátých narozenin Vaniakovi záhy znechutil stejný fotbalista i podruhé, když po Pospěchově kolmici unikl ofsajdové pasti a levačkou z úhlu přehodil brankáře. Dobíhající Hubník byl u míče pozdě, při snaze o odkop se navíc zranil a musel střídat. Útočná aktivita Baníku po obrátce ustoupila defenzivním povinnostem a Sigma se přestěhovala na polovinu soupeře. Na nervy spoluhráčů zabrnkal v 50. minutě Hoffmann, který si po rohu dal málem vlastní gól. Jedovatou střelu Kobylíka v 65. minutě zastavil Raškův akrobatický skok, vzápětí zahrál rukou ve vápně Drozd a sudí Helebrant nekompromisně ukázal na pokutový kop. Exekutor Kobylík ale přestřelil. Olomoucký tlak v závěru přesto nevyzněl naprázdno. Střídající Bednář byl v pokutovém území faulován stoperem Drozdem a Helebrant bez rozpaků nařídit druhou penaltu. Mladík Hudec prokázal ocelové nervy a pět minut před koncem zajistil Sigmě remízu. Domácí v závěru mocně atakovali vítězství, ale Ostrava se už ubránila, byť po Babničově ráně z otočky tuhla krev a brankář Raška musel vytáhnout další spolehlivý zákrok. Branky: 8. Reiter, 86. Hudec z pen. - 17. a 24. Matušovič. Rozhodčí: Helebrant - Vodička, Filgas. ŽK: Hudec, Špiláček - Drozd, Matušovič, Besta. Diváci: 6633. SK Sigma: Vaniak - Hubník (29. Bouška), Kovář, Kučera - Vyskočil, Špiláček, Hudec, Zbožínek (69. Bednář), D. Kobylík - Babnič, Reiter (76. König). Trenér Petr Uličný. Ostrava: Raška - Pospěch, Besta, Drozd, Hoffmann - Látal (74. Žůrek, 90. Papadopulos), Zúbek, Bystroň, Čížek - Lička (88. Velkoborský), Matušovič. Trenér František Komňacký.