Sigma má bod ze Sparty

25.05.2003 / A tým

Sigma má bod ze Sparty Fotbalisté pražské Sparty museli odložit své mistrovské oslavy. Se Sigmou Olomouc totiž pouze remizovali 1:1 a vedení soutěže jim mistrovský pohár ještě nepředalo. Zápas s Bohemians byl sice kontumován, ale vršovický klub se ještě může proti rozhodnutí odvolat. Proto není možné sparťanskou cestu za titulem oficiálně uzavřít. Sparta Praha - Sigma Olomouc 1:1 (0:1) Sparťané sice v úvodu naznačili, že by rádi dotáhli zbytek sezóny bez ztráty bodu, ale aktivita jim vydržela jen prvních deset minut. Zelenkova střela ze druhé minuty Vaniaka nepřekvapila, stejně jako Kinclova dorážka a Hanáci byli z nejhoršího venku. Alespoň do konce poločasu, protože sparťané přestali úplně hrát. V útrobách hlavní tribuny na ně čekal pohár pro mistra, ale oni zcela ztratili pohyb a Sigma toho dokázala hned při prvním protiútoku využít. Vlček prošel po pravé straně a poslal míč na nohu Vyskočila, který na Letné vstřelil svůj premiérový ligový gól. Hosté senzačně vedli a domácím dlouho nedocházelo, že jen výhra jim může přinést jistotu titulu. Ještě jednou před poločasem sice Zelenka vystrašil Vaniaka, ale do branky se netrefil a do kabin sparťané odcházeli s pískotem v zádech. Hosté totiž nikam nespěchali a organizovanou hrou vedení udržovali. Sparťané se hned po přestávce zvedli, ale na jejich kontě přibývaly pouze šance. Dvakrát se vřítil do šestnáctky agilní Zelenka, ale pokaždé pálil do boční sítě, podobně se dařilo také Kinclovi. Když už Grygera vypálil přesně, postavila se jeho dělovce hlava Rozehnala. Tlak domácích rostl, jenže sparťané spalovali i ty největší možnosti. Ukázkou byl pokus střídajícího Pospíšila, který se z pěti metrů po další ideální Zelenkově přihrávce vůbec netrefil mezi tyče. Na Letné rostla nervozita i domácí nápor a bylo jen otázkou času, jak dlouho mu budou Hanáci vzdorovat. Před Blažka se dostali už jen jednou, ale Vlček málem přidal druhý gól. Svou střelou ale těsně minul branku. Závěr přece jen přinesl sparťanům alespoň vyrovnávající gól. Po individuální akci se o něj sedm minut před koncem postaral výborně hrající Zelenka. Ovšem druhé branky se už Sparta nedočkala, přestože Pospíšil k ní měl ve třetí minutě nastaveného času hodně blízko. Jenže nastřelil jen tyč a místo oslavných chorálů zněl Letnou pískot. Nejen kvůli výsledku, ale hlavně proto, že Sparta nedostala slibovaný pohár. Svazoví činovníci totiž vysvětlili, že dokud nebude uzavřeno odvolání Bohemians, na což má vršovický klub patnáct dnů, tak nelze oficiálně mistra vyhlásit. Sparťanský náskok před Slavií je sice čtyřibodový, ale včetně kontumovaného výsledku. Branky: 83. Zelenka - 12. Vyskočil. Rozhodčí: Řehoř - Gulajev, Goňa. ŽK: Hübschman - Reiter.Diváci: 6234. Sparta: Blažek - Grygera, Homola, Hübschman, Labant (71. Flachbart) - Poborský, Michalík, Zelenka, Zbončák - Kincl (82. Sivok), Cesarec (46. Pospíšil). Trenér Jiří Kotrba. Sigma:Vaniak - Randa, Rozehnal, Kučera, Caha - Vlček, Kováč, Ševela (71. Siegl), J. Černý (56. Hudec) - Vyskočil (83. Rojka), Reiter. Trenér Petr Uličný. Zdroj: čtk