Sigma má na dosah historické finále

21.04.2010 / A tým

Aktualizováno o fotografie ve 00:30 hod. Nadějný výsledek 2:2 vybojovala Sigma v prvním semifinálovém zápase Ondrášovky Cupu na půdě Viktorie Plzeň. Přestože dvakrát prohrávala, dokázala vždy vyrovnat a získat do odvety nadějný výsledek. Hráči olomoucké Sigmy se v závěru sezony dostali do výborné formy. Po dvou ligových vítězstvích nastoupilo mužstvo trenéra Psotky v Plzni k prvnímu semifinálovému zápasu Ondrášovka Cupu. První půlhodina utkání nabídla jen náznaky šancí. V devětadvacáté minutě se Plzeň dostala do přečíslení, nekrytý Pavel Horváth převzal míč na hranici olomoucké šestnáctky a technickou střelou k tyči poslal domácí do vedení. Náskok si Západočeši dlouho neudrželi. Stejně jako v ligovém utkání v Brně dokázala na inkasovanou branku Sigma reagovat velice rychle. Uplynuly pouhé dvě minuty, když se míč přes Bajera a Hubníka dostal k Michalu Ordošovi, jenž s přehledem prostřelil plzeňského Daňka. Viktoriáni z Plzně zabrali a do poločasové přestávky šli podruhé do vedení. V osmatřicáté minutě centroval zleva do pokutového území Petržela, Lovásik míč neudržel a dobíhající Kolář stihl dorazit míč do sítě. Ve druhém poločase Sigma dokázala opětovně vyrovnat skóre. Dopomohl tomu svou nedisciplinovaností i David Bystroň, jež za svůj zápasnický chvat na Hubníka obdržel v 66. minutě červenou kartu a sudí Hrubeš nařídil pokutový kop, se kterým si bezpečně poradil Tomáš Janotka. S výhodou jednoho muže v poli Sigma měla v závěru zápasu optickou převahu, kterou však nedokázala přetavit ve vítěznou branku. Nerozhodný výsledek 2:2 je tak slibným stavem po prvním měření sil. Po zájezdu do Plzně čekají Sigmu dva těžké duely v domácím prostředí. Již v neděli vyzve výběr Zdeňka Psotky pražskou Slavii, přesně za týden pak půjde Sigmě Olomouc v odvetě s Plzní o historické finále Ondrášovka Cupu. Buďte u toho i Vy! FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 2:2 (2:1) Branky: 29. Horváth, 38. Kolář - 31. Ordoš (Hubník), 66. Janotka (pen.) Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Ubias Diváci: 2063 ČK: 65. Bystroň (Plzeň) Sestavy: Plzeň: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Kolář (69. Hájovský) - Střihavka (81. Jiráček), Rezek Sigma: Lovásik – Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický (57. Onofrej) – Kaščák (84. Hořava), Rossi – Navrátil (72. Šultes), Ordoš, Bajer - Hubník