Sigma má z Jihlavy bod za remízu

24.08.2012 / A tým

V předehrávce pátého kola Gambrinus ligy jela Sigma na hřiště nováčka z Jihlavy. Přestože měla zejména v prvním poločase velkou převahu a dostala se i do vedení, skončilo utkání remízou 1:1. S obměněnou sestavou měla Sigma v prvním poločase více ze hry. Už v sedmnácté minutě hry mohl poslat Hanáky do vedení Michal Hubník. Po perfektivní přihrávce uháněl olomoucký útočník sám na branku, jeho pokus o přehození však Blažek v brance Jihlavy vystihl a reflexivně zakročil. O pár minut později vystřihl sólo olomoucký levý obránce Michal Vepřek, když přešel přes dva jihlavské hráče. Jeho následná tvrdá střela byla ale sražena na rohový kop. Ten se Sigma rozhodla rozehrát nacvičenou kombinací, překvapenou jihlavskou obranu ale nepřekonal Tomáš Hořava ani Michal Hubník. V sedmadvacáté minutě dokázala Olomouc konečně svůj tlak proměnit ve vedoucí branku. Michal Ordoš převzal na hranici pokutového území míč, rychle přihrál Martinu Pospíšilovi, ten zase našel zcela nehlídaného Martina Doležala, který uklízel míč do prázdné branky. V závěru poločasu mohli Hanáci vedení zvýšit. Martin Doležal se probojoval k jihlavské brance, uvolnil Hubníka, který prudkým centrem hledal Ordoše. Letos v lize dvakrát úspěšný střelec byl ale na centr krátký. V úvodu druhého poločasu se Hanáci jakoby zapomněli v šatně, zatímco Jihlava spustila ofenzivní smršť. Kromě několika závarů si vypracovala i jednu gólovou příležitost, když se v padesáté minutě v pokutovém území uvolnil jihlavský Jungr. Se střelou ale váhal a Aleš Škerle jej parádním zákrokem o míč připravil. Ve třiašedesáté minutě mohl stejný jihlavský hráč složit reparát, stihl i vystřelit, ale brankář Martin Blaha míč lapil. Hra měla ve druhém poločase velice slušné tempo. Když se v devětašedesáté minutě po centru Vepřeka neprosadil Ordoš, jihlavský Jungr o pár minut později neproměnil ani svou třetí šanci večera. S ubývajícím časem zápas gradoval. Deset minut před koncem zahrával jihlavský Koloušek standardní situaci, vysoký míč našel hlavu útočníka Tecla, který zblízka srovnal skóre. Fotbalisté Sigmy v závěru utkání vrhli všechny síly do útoku. V jednaosmdesáté minutě hlavičkoval Michal Ordoš těsně nad branku. Za několik momentů byl před jihlavským brankářem Blažkem velký závar, Michal Hubník a poté ani Michal Ordoš nedokázali ale dopravit míč do sítě. FC Vysočina Jihlava - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1) Branky: 80. Tecl - 27. Doležal (Pospíšil). Rozhodčí: Jílek - Filípek, Peřina. ŽK: Šourek - Janotka, Vepřek, Ordoš. Diváci: 3590 Jihlava: Blažek - Kryštůfek (46. Kučera), Tlustý, Šourek, Josl (90. Kosak) - Masopust, Koloušek, Rada, Jungr (80. Sedláček), Vaculík - Tecl. Trenér František Komňacký. SK Sigma: Blaha - Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava - Schulmeister (72. Navrátil), Doležal, Hubník (86. Petr). Trenér Roman Pivarník. Střely na: 7:7 Střely vedle: 2:7 Rohy: 10:3 Fauly: 12:12 Ofsajdy: 7:5