Sigma na Bazalech vyhrála 2:1 a postupuje

28.03.2012 / A tým

Sigma Olomouc nastoupila na ostravských Bazalech k odvetě čtvrtfinále Poháru České pošty s jednobrankovým náskokem, který si před týdnem vypracovala na Andrově stadionu. Hanáci po brankách Klesnila a Ordoše vyhráli i ve druhém vzájemném utkání a postupují do semifinále. Petr Uličný pozměnil sestavu v každé řadě. Příležitost ukázat se dostali Pavel Dreksa, Marek Heinz, Radim Nepožitek nebo Zdeněk Klesnil. Sigma svého soupeře zaskočila již ve třetí minutě. Radim Nepožitek zakroutil míč od rohového praporku do pokutového území, kde se přesnou hlavičkou prosadil Zdeněk Klesnil. Ve dvanácté minutě mohl Baník skóre srovnat, unikající Droppa ale obstřelil jak brankáře Zlámala, tak i olomouckou branku. Po půl hodině hry měl příležitost Marek Heinz. Po přihrávce Podaného mu ale vyšel krok na slabší pravou nohu a zakončoval jen do bránících hráčů domácího týmu. Těsně před koncem první půle se Sigma dostala pod tlak a musela bránit útočné snahy Ostravanů. Tu největší odvracel ve třiačtyřicáté minutě Aleš Škerle. Ve druhém poločase Sigma opět nezvládla zvýšit náskok. Jakub Podaný se dostal až před ostravského gólmana, vypálil tvrdou přízemní střelu, ale brankář Pietrzkiewicz jeho pokus vytlačil na tyč. Baník se dočkal vyrovnání ve třiasedmdesáté minutě. Míč se snesl až k noze Antonína Fantiše, který trefil pravačkou z voleje horní roh Zlámalovy branky. Sigma Olomouc však přeci jen zvítězila. V nastaveném čase se po rychlé rozehrávce dostal k míči Michal Ordoš a zajistil Sigmě vítězství a účast v semifinále Poháru České pošty. Soupeřem budou Hanákům Teplice, které vyřadily Slovan Liberec. První utkání se hraje 11. dubna, o týden později se odehrají odvetné zápasy.
FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1) Branky: 73. Fantiš - 3. Klesnil (asistence Nepožitek), 90. Ordoš (Kučera) Rozhodčí: Paták - Santarius, Štěrba Diváci: 2236 ŽK: Vrťo, Adámik - Klesnil, Zlámal Sestavy: Baník: Pietrzkiewicz – Adámik, Frydrych, Vomáčka, Droppa (56. Kraut) – Fantiš (82. Šenkeřík), Marek, Kukec (62. Poliaček), Cverna – Vrťo, Magera. Trenér: Látal. Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Škerle (62. Kučera), Hála - Heinz (67. Ordoš), Nepožitek, Navrátil (80. Koutný) – Varadi, Klesnil, Podaný. Trenér: Uličný.
Střely na: 3:6 Střely vedle: 5:5 Rohy: 7:7 Fauly: 11:22 Ofsajdy: 7:3

Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
| 30.09.2016
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!